xapian (7.x-1.0-rc1) - en to lv translation catalogue (5 entries)

en: Type
lv: Veids

en: Search
lv: Meklēt

en: Display
lv: Ekrāns

en: Performance
lv: Ātrdarbība

en: Database port
lv: Datubāzes ports
