xapian (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Logging
pt: Registos

en: Search
pt: Procurar

en: Display
pt: Mostrar

en: Database
pt: Base de dados

en: Performance
pt: Desempenho

en: Database port
pt: Porta da base de dados
