xapian (7.x-1.0-rc1) - en to ru translation catalogue (9 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Logging
ru: Протокол

en: Search
ru: Поиск

en: Display
ru: Вывод

en: Database
ru: База данных

en: Performance
ru: Производительность

en: Excluded node types
ru: Исключённые типы материала

en: Database server
ru: Сервер баз данных

en: Database port
ru: Порт БД
