xapian (7.x-1.0) - en to kn translation catalogue (9 entries)

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Logging
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸುತ್ತಿದೆ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: Remote
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕು

en: Database port
kn: ಡೇಟಾಬೇಸ್ ಪೋರ್ಟ್
