Xapian integration (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Logging
uk: Журналювання

en: Search
uk: Пошук

en: Display
uk: Показ

en: Database
uk: База даних

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Excluded node types
uk: Виключені типи матеріалу

en: Local
uk: Локаль

en: Remote
uk: Віддалений

en: Database server
uk: Сервер баз даних

en: Database port
uk: Порт бази даних

en: Log searches
uk: Реєструвати пошуки
