Xapian integration (7.x-1.3) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Type
ar: النوع

en: Logging
ar: تسجيل

en: Search
ar: بحث

en: Display
ar: العرض

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Performance
ar: الأداء

en: Database port
ar: منفذ قاعدة البيانات
