Xapian integration (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Type
de: Typ

en: Logging
de: Protokollierung

en: Search
de: Suche

en: Display
de: Anzeige

en: Database
de: Datenbank

en: Performance
de: Leistung

en: Excluded node types
de: Nodetypen ausschließen

en: Local
de: Lokal

en: Remote
de: Entfernt

en: Database server
de: Datenbank-Server

en: Database port
de: Datenbankport

en: Index immediately
de: Sofort indexieren

en: Log searches
de: Suchanfragen protokollieren

en: An error occurred while indexing: !msg.
de: Bei der Indizierung ist ein Fehler aufgetreten: !msg.
