Xapian integration (7.x-1.3) - en to is translation catalogue (7 entries)

en: Type
is: Gerð

en: Logging
is: Kerfisskráning

en: Search
is: Leit

en: Display
is: Sýna

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Performance
is: Afköst

en: Database port
is: Gagnagrunnsport
