Xapian integration (7.x-1.4) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Logging
pt: Autenticando

en: Search
pt: Buscar

en: Display
pt: Exibição

en: Database
pt: Banco de dados

en: Performance
pt: Desempenho

en: Remote
pt: Remoto

en: Database server
pt: Servidor de Banco de Dados

en: Database port
pt: Porta do banco de dados

en: Log searches
pt: Registro de buscas
