Xapian integration (7.x-1.4) - en to bg translation catalogue (5 entries)

en: Type
bg: Тип

en: Search
bg: Търси

en: Display
bg: Дисплей

en: Performance
bg: Производителност

en: Database port
bg: Порт на базата данни
