Extensible BBCode (7.x-1.5) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Lists
nl: Lijsten

en: PHP Code
nl: PHP-code

en: Orange
nl: Oranje

en: Tables
nl: Tabellen

en: You Type
nl: U typt

en: You Get
nl: U krijgt

en: Numbered
nl: Genummerd

en: Custom tags
nl: Aangepaste tags

en: Syntax Highlighting
nl: Syntax markering
