Extensible BBCode (7.x-1.8) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Save
it: Salva

en: Module
it: Modulo

en: BBCode
it: Codice BB

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Lists
it: Liste

en: PHP Code
it: Codice PHP

en: Orange
it: Arancione

en: You Type
it: Cosa scrivi

en: You Get
it: Cosa vedi
