The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha2) - en to am translation catalogue (80 entries)

en: list
am: ዝርዝር

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Pages
am: ገፆች

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Administer
am: አስተዳድር

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: error
am: ስህተት

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Region
am: ክልል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: n/a
am: አይመለከተውም

en: type
am: ዓይነት

en: Email
am: ኢሜይል

en: status
am: ሁኔታ

en: Error
am: ስህተት

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Published
am: የታተመ

en: Location
am: ቦታ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: active
am: ገባሪ

en: configure
am: ውቀር

en: node
am: አንጓ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Position
am: ቦታ

en: Sort by
am: ደርድር

en: View user profile.
am: የተጠቃሚ መገለጫዎችን ተመልከት።

en: Log out
am: ውጣ

en: warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: SQL
am: ኤስ ኪው ኤል

en: Element
am: አባል

en: host
am: አስተናጋጅ

en: Abbreviation
am: አህፅሮተ ቃል
