The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (131 entries)

en: list
mr: याद्या

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Login successful
mr: सदस्य प्रवेश यशस्वी

en: Pages
mr: पाने

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: weight
mr: वजन

en: enable
mr: समर्थ

en: context
mr: संदर्भ

en: delete
mr: मिटवा

en: size
mr: आकार

en: value
mr: मूल्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Administer
mr: व्यवस्थापन

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Do nothing.
mr: काही करू नका

en: Read more
mr: अधिक वाचा

en: page
mr: पान

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Item Description
mr: वस्तुची माहीती

en: not verified
mr: verified= न पडताळणी केलेला

en: On
mr: वर

en: unknown
mr: अज्ञात

en: error
mr: तृटी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: all
mr: सर्व

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Hourly
mr: ताशी

en: Daily
mr: रोज

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Error Message
mr: तृटीचा संदेश

en: Test
mr: चाचणी

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Types
mr: प्रकार

en: Single
mr: एक

en: Multiple
mr: अनेक

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: remove
mr: मिटवा

en: View
mr: बघा

en: Format
mr: रचना

en: Path
mr: रस्ता

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Display
mr: दाखवा

en: results
mr: परिणाम

en: never
mr: कधीच नाही

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: Total
mr: एकूण

en: type
mr: प्रकार

en: Email
mr: ईमेल

en: Error
mr: तृटी

en: All
mr: सर्व

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Off
mr: बंद

en: Selected
mr: निवडलेले

en: To
mr: प्रति:

en: From
mr: कडून

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Location
mr: स्थळ

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Click here
mr: येथे क्लिक करा

en: Conditions
mr: अटी

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: State
mr: राज्य

en: email
mr: ईमेल

en: Send
mr: पाठवा

en: total
mr: एकूण

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: here
mr: येथे

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Position
mr: स्थान

en: Do not display
mr: दाखवू नका

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: View user profile.
mr: सदस्याबद्दल माहिती पहा

en: Please enter some keywords.
mr: कृपया शोधण्यासाठी शब्द लिहा

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Topic
mr: विषय

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Results
mr: निकाल

en: details
mr: विस्तृत विवरण
