The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (259 entries)

en: list
fi: luettelo

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: Login successful
fi: Kirjautuminen onnistui

en: Pages
fi: Sivut

en: enabled
fi: käytössä

en: weight
fi: paino

en: enable
fi: ota käyttöön

en: context
fi: konteksti

en: delete
fi: poista

en: size
fi: koko

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Read more
fi: Lue lisää

en: page
fi: sivu

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: not verified
fi: ei varmistettu

en: On
fi: Käytössä

en: unknown
fi: tuntematon

en: Requested
fi: Pyydetty

en: error
fi: virhe

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Version
fi: Versio

en: Go
fi: Mene

en: view
fi: näkymä

en: all
fi: kaikki

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Hourly
fi: Tunneittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: None
fi: Ei mitään

en: Scheme
fi: Skeema

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Types
fi: Tyypit

en: Single
fi: Yksinkertainen

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Add
fi: Lisää

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Path
fi: Polku

en: Region
fi: Alue

en: Display
fi: Näyttö

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: results
fi: tulokset

en: never
fi: ei koskaan

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: add
fi: lisää

en: path
fi: polku

en: theme
fi: teema

en: Total
fi: Yhteensä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: n/a
fi: ei mitään

en: type
fi: tyyppi

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: status
fi: tila

en: Error
fi: Virhe

en: no
fi: ei

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: All
fi: Kaikki

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Off
fi: Pois päältä

en: Host
fi: Isäntä

en: Selected
fi: Valittu

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Location
fi: Sijainti

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Warning
fi: Varoitus

en: active
fi: aktiivinen

en: configure
fi: Muokkaa

en: Nodes
fi: Solmut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Number of terms
fi: Termien lukumäärä

en: Amount
fi: Määrä

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: State
fi: Tila

en: Terms
fi: Termit

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: Send
fi: Lähetä

en: node
fi: solmu

en: Method
fi: Tapa

en: here
fi: täällä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Other
fi: Muu

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Destination
fi: Kohde

en: E
fi: IT

en: W
fi: LÄ

en: Online
fi: Sivusto on käytössä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: description
fi: kuvaus

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Untitled
fi: Otsikoton

en: Position
fi: Sijoitus

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Do not display
fi: Älä näytä

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: Profile
fi: Profiili

en: Process
fi: Suorita

en: fields
fi: kentät

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Location name
fi: Sijainnin nimi

en: Street
fi: Katuosoite

en: Collapsed
fi: Pienennetty

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Share
fi: Jaa

en: Port
fi: Portti

en: Pending
fi: Odottaa

en: normal
fi: normaali

en: message
fi: viesti

en: block administration
fi: lohkojen ylläpito

en: View user profile.
fi: Näytä käyttäjäprofiili.

en: Please enter some keywords.
fi: Ole hyvä, anna joitakin avainsanoja.

en: unlimited
fi: rajoittamaton

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Topic
fi: Aihe

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Query
fi: Kysely

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Notice
fi: Huomio

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Server name
fi: Palvelimen nimi

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: Bookmark
fi: Kirjanmerkki

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: warning
fi: varoitus

en: Results
fi: Tulokset

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Last modified
fi: Viimeksi muutettu

en: Schedules
fi: Ajastukset

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Documents
fi: Dokumentit

en: Formats
fi: Muodot

en: New
fi: Uusi

en: details
fi: yksityiskohdat

en: Oldest first
fi: Vanhin ensin

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: disable
fi: pois käytöstä

en: Information
fi: Tietoa

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: test
fi: testaa

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Currency Code
fi: Valuutan koodi

en: Add server
fi: Lisää palvelin

en: Available
fi: Saatavilla

en: inactive
fi: ei-aktiivinen

en: Sort
fi: Järjestä

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Print
fi: Tulosta

en: Factor
fi: Tekijä

en: Contact email
fi: Yhteyssähköposti

en: Errors
fi: Virheet

en: Newest first
fi: Uusin ensin

en: field
fi: kenttä

en: Element
fi: Elementti

en: Save order
fi: Tallenna järjestys

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: permissions
fi: käyttöoikeuksia

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: host
fi: isäntä

en: Created by
fi: Luonut

en: Citation
fi: Sitaatti

en: close
fi: sulje

en: Expression
fi: Ilmaisu

en: Node creation
fi: Solmun luonti

en: PHP DOMDocument class
fi: PHP DOMDocument luokka

en: label
fi: etiketti

en: Day of week
fi: Viikonpäivä

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: between
fi: välillä

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Item ID
fi: Artikkelin ID

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: creator
fi: lisääjä

en: [none]
fi: [ei mitään]

en: Shipping Information
fi: Toimitustiedot

en: Processed @current out of @total
fi: Käsitelty @current / @total

en: Renew
fi: Uusiminen

en: Editing
fi: Muokkaaminen

en: All entities
fi: Kaikki entiteetit
