The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha5) - en to km translation catalogue (142 entries)

en: list
km: បញ្ជី

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Pages
km: ទំព័រ

en: enable
km: បើក

en: delete
km: លុប

en: size
km: ទំហំ

en: value
km: តម្លៃ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Administer
km: គ្រប់​គ្រង

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Item
km: ធាតុ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: yes
km: បាទ​/ចាស

en: List
km: បញ្ជី

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: not verified
km: មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: error
km: កំហុស

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: None
km: គ្មាន

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Test
km: សាក​ល្បង

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Single
km: តែ​មួយ

en: Multiple
km: ច្រើន

en: none
km: គ្មាន

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Import
km: នាំចូល

en: Export
km: នាំចេញ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Region
km: តំបន់

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: results
km: លទ្ធផល

en: never
km: កុំ​

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: path
km: ផ្លូវ

en: theme
km: ស្បែក

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: n/a
km: គ្មាន

en: type
km: ប្រភេទ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Continue
km: បន្ត

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: status
km: ស្ថានភាព

en: Error
km: កំហុស

en: no
km: ទេ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: All
km: ទាំងអស់

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Location
km: ទីតាំង

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: active
km: សកម្ម

en: configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Send
km: ផ្ញើ

en: node
km: ថ្នាំង

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Online
km: លើ​បណ្ដាញ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Do not display
km: ​កុំ​បង្ហាញ

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Logout
km: ចេញ

en: Port
km: ច្រក

en: View user profile.
km: មើល​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ ។

en: Please enter some keywords.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​មួយ​ចំនួន ។

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Log out
km: ចេញ

en: warning
km: ព្រមាន

en: Results
km: លទ្ធផល

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: disable
km: បិទ

en: ok
km: យល់ព្រម

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: Factor
km: កត្តា

en: field
km: វាល

en: Save order
km: រក្សាទុក​លំដាប់

en: host
km: ម៉ាស៊ីន​

en: PHP DOMDocument class
km: ថ្នាក់ PHP DOMDocument

en: Abbreviation
km: អក្សរ​សង្ខេប
