The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha5) - en to nn translation catalogue (109 entries)

en: list
nn: liste

en: Title
nn: Tittel

en: Next
nn: Neste

en: Pages
nn: Sider

en: enabled
nn: aktivert

en: weight
nn: vekt

en: delete
nn: slett

en: Administer
nn: Administrer

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: yes
nn: ja

en: List
nn: Liste

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Comments
nn: Kommentarar

en: not verified
nn: ikke verifisert

en: On
nn: På

en: error
nn: feil

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Password
nn: Passord

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: none
nn: ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Import
nn: Importer

en: Export
nn: Eksporter

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: remove
nn: fjern

en: View
nn: Sjå på

en: Path
nn: Sti

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: results
nn: resultat

en: never
nn: aldri

en: Notes
nn: Notat

en: Updated
nn: Oppdatert

en: path
nn: sti

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: no
nn: nei

en: All
nn: Alle

en: Off
nn: Av

en: Selected
nn: Valgt

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Published
nn: Publisert

en: Location
nn: Stad

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: configure
nn: konfigurer

en: Details
nn: Detaljar

en: Terms
nn: Termar

en: here
nn: her

en: Start
nn: Byrjar

en: End
nn: Sluttar

en: Other
nn: Andre

en: Online
nn: Tilkopla

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Basic settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

en: Do not display
nn: Ikkje vis

en: Location name
nn: Stadnamn

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Delete location
nn: Slett stad

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Deleted
nn: Sletta

en: Topic
nn: Emne

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Log out
nn: Logg ut

en: warning
nn: åtvaring

en: Formats
nn: Format

en: details
nn: detaljar

en: disable
nn: deaktiver

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Print
nn: Skriv ut

en: Abbreviation
nn: Forkorting
