The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha6) - en to ast translation catalogue (124 entries)

en: list
ast: llista

en: Title
ast: Títulu

en: Pages
ast: Páxines

en: enable
ast: activar

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Administer
ast: Alministrar

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Read more
ast: Lleer más

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Comments
ast: Comentarios

en: not verified
ast: ensin comprobar

en: error
ast: fallu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: None
ast: Nengún

en: Test
ast: Preba

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: Types
ast: Tribes

en: Single
ast: Cenciellu

en: Multiple
ast: Múltiple

en: none
ast: nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Import
ast: Importar

en: Export
ast: Esportar

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: Path
ast: Camín

en: Region
ast: Rexón

en: Display
ast: Pantalla

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: results
ast: Resultaos

en: never
ast: nunca

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: theme
ast: tema

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: n/a
ast: n/d

en: type
ast: triba

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Continue
ast: Siguir

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: status
ast: estáu

en: Error
ast: Fallu

en: no
ast: non

en: Expanded
ast: Expandíu

en: All
ast: Too

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Host
ast: Sirvidor

en: Selected
ast: Esbilláu

en: To
ast: Pa

en: From
ast: De

en: Published
ast: Espublizáu

en: Location
ast: Llugar

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Field name
ast: Nome del campu

en: active
ast: activu

en: configure
ast: configurar

en: Nodes
ast: Noyos

en: Details
ast: Detalles

en: Send
ast: Unviar

en: node
ast: noyu

en: Method
ast: Métodu

en: Other
ast: Otru

en: Basic
ast: Básicu

en: Online
ast: En llinia

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Do not display
ast: Anubrir

en: Profile
ast: Perfil

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: Port
ast: Puertu

en: View user profile.
ast: Amosar perfil del usuariu.

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Topic
ast: Asuntu

en: Log out
ast: Desconeutar

en: warning
ast: avisu

en: Results
ast: Resultaos

en: Date created
ast: Data de creación

en: Formats
ast: Formatos

en: PHP DOMDocument class
ast: Clase PHP DOMDocument
