The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha6) - en to da translation catalogue (273 entries)

en: list
da: liste

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Login successful
da: Login succesfuld

en: Pages
da: Sider

en: enabled
da: aktiveret

en: weight
da: vægt

en: enable
da: aktiver

en: context
da: sammenhæng

en: delete
da: slet

en: size
da: størrelse

en: value
da: værdi

en: Administer
da: Administration

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Item
da: Element

en: Author
da: Forfatter

en: yes
da: ja

en: List
da: Vis

en: Actions
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Do nothing.
da: Gør intet.

en: Read more
da: Læs mere

en: page
da: side

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Item Description
da: Emne beskrivelse

en: not verified
da: ikke efterprøvet

en: On
da: Tilsluttet

en: unknown
da: ukendt

en: Requested
da: Efterspurgt

en: error
da: fejl

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Go
da: Skift

en: view
da: vis

en: all
da: alle

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Search
da: Søg

en: Hourly
da: En gang i timen

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: None
da: Ingen

en: Scheme
da: Skema

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Error Message
da: Fejlmeddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Help text
da: Hjælpetekst

en: Types
da: Typer

en: Single
da: Enkelt

en: Multiple
da: Flere

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Relevancy
da: Relevans

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Schedule
da: Planlægning

en: Add
da: Tilføj

en: remove
da: fjern

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Reviews
da: Inspektioner

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: results
da: resultater

en: never
da: aldrig

en: Notes
da: Noter

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: name
da: navn

en: add
da: tilføj

en: path
da: sti

en: theme
da: tema

en: Total
da: I alt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Content type
da: Indholdstype

en: Continue
da: Fortsæt

en: Email
da: E-mail

en: Error
da: Fejl

en: no
da: nej

en: Expanded
da: Udvidet

en: All
da: Alle

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Off
da: Afbrudt

en: Host
da: Værtsnavn

en: Selected
da: Valgt

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Field name
da: Feltnavn

en: Fields
da: Felter

en: Click here
da: Klik her

en: Conditions
da: Vilkår

en: Warning
da: Advarsel

en: active
da: aktiv

en: configure
da: indstil

en: Nodes
da: Indhold

en: Details
da: Detaljer

en: Number of terms
da: Antal termer

en: Amount
da: Beløb

en: Current
da: Aktuelle

en: State
da: Status

en: Terms
da: Ord

en: email
da: e-mail

en: added
da: tilføjet

en: node
da: indholdselement

en: Method
da: Metode

en: here
da: her

en: End
da: Slut

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Other
da: Anden

en: Basic
da: Grundlæggende

en: W
da: V

en: Anonymous
da: Anonym

en: description
da: beskrivelse

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Untitled
da: Uden titel

en: Position
da: Placering

en: Basic settings
da: Basale indstillinger

en: Template
da: Skabelon

en: Do not display
da: Vis ikke

en: false
da: falsk

en: true
da: sand

en: Profile
da: Profil

en: Process
da: Behandl

en: purge
da: rens

en: fields
da: felter

en: Property
da: Egenskab

en: Location name
da: Navn på lokalitet

en: Street
da: Gade

en: Collapsed
da: Sammenklappet

en: Logout
da: Log ud

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Full name
da: Fulde navn

en: Share
da: Del

en: create
da: opret

en: Pending
da: Afventer

en: Delete location
da: Slet lokation

en: install
da: installér

en: message
da: meddelelse

en: block administration
da: indstil blok

en: View user profile.
da: Vis brugerprofil.

en: Make default
da: Gør til standard

en: Please enter some keywords.
da: Indtast venligst nogle søgeord.

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Deleted
da: Slettet

en: Check-out
da: Reservér

en: Display name
da: Display

en: Topic
da: Emne

en: Limit
da: Grænse

en: Query
da: Forespørgsel

en: Delete all content
da: Slet alt indhold

en: Hour
da: Time

en: Minute
da: Minut

en: author
da: forfatter

en: Notice
da: Notifikation

en: Log out
da: Log ud

en: Server name
da: Servernavn

en: Purge
da: Fjern

en: Instructions
da: Vejledning

en: warning
da: advarsel

en: Results
da: Resultater

en: Missing
da: Mangler

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Last modified
da: Sidst ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Authentication
da: Godkendelse

en: Documents
da: Dokumenter

en: Formats
da: Formater

en: New
da: Ny

en: details
da: detaljer

en: Oldest first
da: Ældste først

en: Facets
da: Facetter

en: Locality
da: Lokalitet

en: Automatic
da: Automatisk

en: disable
da: deaktivér

en: User Id
da: Bruger-ID

en: Surname
da: Efternavn

en: Import directory
da: Importmappe

en: Abstract
da: Resume

en: Postal Code
da: Postnummer

en: Currency Code
da: Valutakode

en: Add server
da: Tilføj server

en: Available
da: Tilgængelig

en: inactive
da: inaktiv

en: Set
da: Sæt

en: ignored
da: ignoreret

en: Sort
da: Sortér

en: Identifier
da: Identifikator

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Print
da: Udskriv

en: Table of Contents
da: Indholdsfortegnelse

en: Factor
da: Faktor

en: Errors
da: Fejl

en: Newest first
da: Nyeste først

en: field
da: felt

en: District
da: Distrikt

en: Override username theme
da: Overskriv brugernavnstema

en: Save order
da: Gem rækkefølge

en: Display type
da: Display-type

en: Initials
da: Initialer

en: permissions
da: tilladelser

en: Properties
da: Egenskaber

en: host
da: værtsnavn

en: Created by
da: Oprettet af

en: Citation
da: Citat

en: close
da: luk

en: location
da: lokation

en: Expression
da: Udtryk

en: Operations:
da: Handlinger:

en: Minimum Term Frequency
da: Minimum term-frekvens

en: Minimum Document Frequency
da: Minimum dokument-frekvens

en: Node creation
da: Oprettelse af indhold

en: PHP DOMDocument class
da: PHP DOMDocument-klassen

en: label
da: etiket

en: Day of week
da: Ugedag

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: between
da: mellem

en: Due Date
da: Forfaldsdato

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Reorder
da: Sortér

en: Work
da: Værk

en: Item ID
da: Element-ID

en: Director
da: Instruktør

en: Publication Date
da: Udgivelsesdato

en: Optimize index
da: Optimér indeks

en: Minimum word length
da: Minimum ordlængde

en: Maximum word length
da: Maksimum ordlængde

en: Number of fields
da: Antal felter

en: Show less
da: Vis færre.

en: Delete content
da: Slet indhold

en: creator
da: forfatter

en: Account Details
da: Kontodetaljer

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: Editing
da: Redigering

en: Print version
da: Print-venlig udgave
