The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-alpha6) - en to el translation catalogue (212 entries)

en: list
el: λίστα

en: Title
el: Τίτλος

en: Next
el: Επόμενο

en: Login successful
el: Επιτυχής σύνδεση

en: Pages
el: Σελίδες

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: weight
el: βάρος

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Administer
el: Διαχείριση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: yes
el: ναι

en: List
el: Λίστα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Read more
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: not verified
el: χωρίς επαλήθευση

en: On
el: Ανοικτό

en: error
el: σφάλμα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: all
el: όλα

en: Login
el: Είσοδος

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Hourly
el: Ωριαία

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Single
el: Απλή

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: none
el: κανένα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Region
el: Περιοχή

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: never
el: ποτέ

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: add
el: προσθήκη

en: path
el: διαδρομή

en: theme
el: θεματική παραλλαγή

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: n/a
el: δ/υ

en: type
el: τύπος

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: status
el: κατάσταση

en: Error
el: Σφάλμα

en: no
el: όχι

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: All
el: Όλες

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Off
el: Κλειστό

en: Host
el: Υπολογιστής βάσης

en: Selected
el: Επιλεγμένο

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Click here
el: Κλικ εδώ

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: active
el: ενεργός

en: configure
el: ρύθμιση

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Amount
el: Ποσό

en: Current
el: Τρέχοντα

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: node
el: κόμβος

en: Method
el: Μέθοδος

en: here
el: εδώ

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Other
el: Άλλο

en: Basic
el: Βασική

en: Destination
el: Προορισμός

en: E
el: Α

en: W
el: Δ

en: Online
el: Σε λειτουργία

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Position
el: Θέση

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Do not display
el: Να μην εμφανίζονται

en: false
el: ψευδές

en: true
el: αληθές

en: Profile
el: Προφίλ

en: Process
el: Επεξεργασία

en: purge
el: καθαρισμός

en: fields
el: πεδία

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Port
el: Θύρα

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Delete location
el: Διαγραφή τοποθεσίας

en: normal
el: κάθετο διάνυσμα

en: View user profile.
el: Προβολή προσωπικού προφίλ.

en: Please enter some keywords.
el: Πληκτρολογήστε κάποιες λέξεις-κλειδιά.

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Topic
el: Θέμα

en: Limit
el: Όριο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Notice
el: Ειδοποίηση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Instructions
el: Οδηγίες

en: warning
el: προειδοποίηση

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: New
el: Δημιουργία

en: details
el: λεπτομέρειες

en: Oldest first
el: Τα παλαιότερα πρώτα

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Factor
el: Συντελεστής

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: field
el: πεδίο

en: Save order
el: Αποθήκευση με αυτή τη σειρά

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Initials
el: Αρχικά

en: host
el: υπολογιστής βάσης

en: PHP DOMDocument class
el: κλάση PHP DOMDocument

en: label
el: ετικέτα

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Item ID
el: ID αντικειμένου

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου
