The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.0-rc2) - en to ro translation catalogue (214 entries)

en: list
ro: listă

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Login successful
ro: Autentificare reușită

en: Pages
ro: Pagini

en: enabled
ro: activat

en: weight
ro: greutate

en: enable
ro: activare

en: delete
ro: șterge

en: size
ro: mărime

en: value
ro: valoare

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Actions
ro: Acțiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Comments
ro: Comentarii

en: not verified
ro: neverificat

en: On
ro: Pornit

en: unknown
ro: necunoscut

en: error
ro: eroare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Version
ro: Versiune

en: Go
ro: Mergi

en: view
ro: afișează

en: all
ro: toate

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Hourly
ro: Orar

en: Daily
ro: Zilnic

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Types
ro: Tipuri

en: Single
ro: Singură

en: Multiple
ro: Multiplă

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Node ID
ro: ID Nod

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Add
ro: Adaugă

en: remove
ro: elimină

en: View
ro: Afişează

en: Path
ro: Cale

en: Region
ro: Regiune

en: Display
ro: Afișaj

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: results
ro: rezultaterezultate

en: never
ro: nicioadă

en: Notes
ro: Note

en: Updated
ro: Actualizat

en: add
ro: adaugă

en: path
ro: cale

en: theme
ro: temă

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: type
ro: tip

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: status
ro: stare

en: Error
ro: Eroare

en: no
ro: nu

en: Expanded
ro: Expandat

en: All
ro: Toate

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Off
ro: Oprit

en: Host
ro: Gazdă

en: Selected
ro: Selectat

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locaţia

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Conditions
ro: Condiții

en: Warning
ro: Avertizare

en: active
ro: activ

en: configure
ro: configurează

en: Nodes
ro: Noduri

en: Details
ro: Detalii

en: Amount
ro: Suma

en: Current
ro: Actual

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: node
ro: nod

en: Method
ro: Metodă

en: here
ro: aici

en: End
ro: Sfârşit

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: Basic
ro: Simplu

en: Destination
ro: Destinație

en: W
ro: V

en: Online
ro: Activ

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Untitled
ro: Nedenumit

en: Position
ro: Poziţie

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Template
ro: Șablon

en: Do not display
ro: Nu se afişează

en: Profile
ro: Profil

en: Process
ro: Proces

en: fields
ro: câmpuri

en: Property
ro: Proprietate

en: Street
ro: Strada

en: Collapsed
ro: Colapsat

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Full name
ro: Numele complet

en: Share
ro: Împărtășiți

en: create
ro: creare

en: Pending
ro: În așteptare

en: Delete location
ro: Şterge locaţia

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Please enter some keywords.
ro: Vă rugăm să introduceţi câteva cuvinte cheie.

en: unlimited
ro: nelimitat

en: Deleted
ro: Şters

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Features
ro: Caracteristici

en: Topic
ro: Subiect

en: Limit
ro: Limită

en: Query
ro: Interogare

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: author
ro: autor

en: Entity
ro: Entitate

en: Notice
ro: Notificare

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Instructions
ro: Instructiuni

en: warning
ro: atenţie

en: Results
ro: Rezultate

en: Missing
ro: Lipsește

en: Last modified
ro: Ultima modificare

en: Date created
ro: Dată creată

en: Authentication
ro: Autentificare

en: Documents
ro: Documente

en: Formats
ro: Formate

en: New
ro: Nou

en: details
ro: detalii

en: Oldest first
ro: Cele vechi primele

en: Automatic
ro: Automat

en: disable
ro: dezactivare

en: Information
ro: Informații

en: Available
ro: Disponibil

en: Sort
ro: Sortare

en: Identifier
ro: Identificator

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Print
ro: Printare

en: Contact email
ro: E-mail de contact

en: Errors
ro: Erori

en: Newest first
ro: Cele noi primele

en: field
ro: câmp

en: Save order
ro: Salvare ordine

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Properties
ro: Proprietăți

en: host
ro: gazdă

en: Created by
ro: Creat de

en: close
ro: închide

en: Expression
ro: Expresie

en: PHP DOMDocument class
ro: Clasa PHP DOMDocument

en: label
ro: etichetă

en: Abbreviation
ro: Prescurtare

en: between
ro: între

en: Pagination
ro: Paginație

en: Item ID
ro: ID-ul elementului

en: Delete content
ro: Ștergeți conținut

en: Shipping Information
ro: Informații despre transport

en: Editing
ro: Editare

en: Select mode
ro: Mod selecție
