The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.1-alpha1) - en to ps translation catalogue (92 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Next
ps: بل

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: yes
ps: هو

en: List
ps: لړ

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Read more
ps: نور ولولی

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Search
ps: لټون

en: Weekly
ps: اونيز

en: None
ps: هېڅ يو

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Types
ps: ډولونه

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Default
ps: تلواله

en: Sunday
ps: يکشنبه

en: Monday
ps: دوشنبه

en: Tuesday
ps: سه شنبه

en: Wednesday
ps: چهارشنبه

en: Thursday
ps: پنجشنبه

en: Friday
ps: جمعه

en: Saturday
ps: شنبه

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: URL
ps: پته (URL)

en: Path
ps: يونلور

en: Region
ps: سيمه

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: never
ps: هيڅکله

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Continue
ps: دوام

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: no
ps: نه

en: All
ps: ټول

en: Host
ps: کوربه

en: Selected
ps: غوره شوي

en: To
ps: ته

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Warning
ps: خبرتيا

en: active
ps: فعال

en: Details
ps: سپړنې

en: Other
ps: نور

en: Basic
ps: ساده

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Ascending
ps: ختند

en: Descending
ps: پرتند

en: Position
ps: ځاى

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Port
ps: درشل (پورټ)

en: Deleted
ps: ړنګ شو

en: Topic
ps: موضوع

en: Query
ps: پوښتنه

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: author
ps: ليكوال

en: Log out
ps: وتون

en: Results
ps: پایلې

en: Missing
ps: ورك

en: Authentication
ps: تصدیق

en: Formats
ps: بڼې

en: New
ps: نوی

en: Oldest first
ps: لومړی زاړه

en: Save order
ps: اوډون خوندي کول

en: Properties
ps: ځانتياوې

en: between
ps: ترمنځ
