The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.1-alpha2) - en to gu translation catalogue (127 entries)

en: list
gu: સૂચિ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Next
gu: આગળ

en: Login successful
gu: પ્રવેશ સફળ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: enabled
gu: સક્રિય

en: weight
gu: ક્રમ

en: enable
gu: સક્રિય

en: context
gu: સંદર્ભ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: size
gu: કદ

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Administer
gu: સંચાલક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: yes
gu: હા

en: List
gu: સૂચિ

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: disabled
gu: નિષ્ક્રીય

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Read more
gu: આગળ વાંચો

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: not verified
gu: ચકાસાયેલ નથી

en: On
gu: ચાલુ

en: error
gu: ભુલ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Search
gu: શોધ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Weekly
gu: સાપ્તાહિક

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Help text
gu: મદદ સંદેશ

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Single
gu: એક

en: Multiple
gu: અનેક

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: results
gu: પરિણામો

en: never
gu: ક્યારેય નહિ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Text
gu: લખાણ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: type
gu: પ્રકાર

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: status
gu: સ્થિતિ

en: Error
gu: ભુલ

en: Expanded
gu: વિસ્તૃત

en: All
gu: બધા

en: Not found
gu: મળ્યું નહિ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Location
gu: સ્થાન

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: active
gu: સક્રિય

en: Details
gu: વિગતો

en: Send
gu: મોકલો

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Other
gu: અન્ય

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન

en: Online
gu: ઉપલબ્ધ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Ascending
gu: ચડતા

en: Descending
gu: ઉતરતા

en: Process
gu: પ્રક્રિયા

en: fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Deleted
gu: કાઢી નાખેલું

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Hour
gu: કલાક

en: Minute
gu: મિનિટ

en: author
gu: લેખક

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: warning
gu: ચેતવણી

en: Results
gu: પરિણામો

en: Last modified
gu: છેલ્લે સુધારેલું

en: details
gu: વિગતો

en: Oldest first
gu: જુનુ પહેલા

en: disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Properties
gu: ગુણધર્મો

en: Abbreviation
gu: સંક્ષિપ્ત

en: module page
gu: મોડ્યુલ પેજ
