The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (7.x-1.1-alpha2) - en to jv translation catalogue (125 entries)

en: list
jv: daftar

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Pages
jv: Kācā

en: delete
jv: busak

en: Administer
jv: Kelola

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: yes
jv: ya

en: List
jv: Daftar

en: Actions
jv: Aksi

en: disabled
jv: mati

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Comments
jv: Komèntar

en: not verified
jv: ora diverifikasi

en: error
jv: salah

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Version
jv: Versi

en: Go
jv: Nuju

en: view
jv: tampilan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Daily
jv: Saben dina

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Test
jv: Ujian

en: Password
jv: Sandhi

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Help text
jv: Teks pitulungan

en: Types
jv: Tipe

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Export
jv: Ngékspor

en: Node ID
jv: ID Node

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Display
jv: Tampilan

en: Advanced settings
jv: Sétingan lanjutan

en: results
jv: kasil

en: never
jv: ora tau

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: theme
jv: téma

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: type
jv: tipe

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Error
jv: Salah

en: no
jv: ora

en: Expanded
jv: Mekarnā

en: All
jv: Kabèh

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Selected
jv: Kepilih

en: To
jv: Marang

en: Published
jv: Dipacak

en: Location
jv: Lokasi

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Fields
jv: Field

en: Warning
jv: Weling

en: configure
jv: konfigurasi

en: Nodes
jv: Node

en: Details
jv: Lengkapé

en: Current
jv: Saiki

en: Send
jv: Kirim

en: Method
jv: Metode

en: here
jv: nag kéné

en: Other
jv: Liyané

en: Basic
jv: Dasar

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Profile
jv: Profil

en: Logout
jv: Metu

en: View user profile.
jv: Tampilna profil panganggo.

en: Please enter some keywords.
jv: Mānggā isénānā keyword.

en: Deleted
jv: Dibusak

en: Topic
jv: Topik

en: Log out
jv: Metu log

en: warning
jv: weling

en: Results
jv: Kasilé

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: Formats
jv: Format

en: details
jv: detil

en: disable
jv: mati

en: Sort
jv: Urutna

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Print
jv: Céthak

en: Factor
jv: Faktor

en: Save order
jv: Simpen urutan

en: PHP DOMDocument class
jv: Kelas PHP DOMDocument

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: Item ID
jv: ID Item
