eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (7.x-1.0-alpha4) - en to gu translation catalogue (70 entries)

en: list
gu: સૂચિ

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Slideshow
gu: સ્લાઇડ શો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Previous
gu: અગાઉનું

en: Next
gu: આગળ

en: Login successful
gu: પ્રવેશ સફળ

en: Show on every page except the listed pages.
gu: યાદી માં સુચિત કરેલા સિવાય બધા પૃષ્ઠો પર દેખાડો

en: Show on only the listed pages.
gu: માત્ર સુચિત પૃષ્ઠો પર જ બતાઓ

en: Pages
gu: પૃષ્ઠો

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: enabled
gu: સક્રિય

en: weight
gu: ક્રમ

en: enable
gu: સક્રિય

en: context
gu: સંદર્ભ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: size
gu: કદ

en: value
gu: મૂલ્ય

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Administer
gu: સંચાલક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Item
gu: નંગ

en: Development
gu: વિકાસ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: List
gu: સૂચિ

en: Remove
gu: લોપ

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: error
gu: ભુલ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Links
gu: કડીઓ

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Help text
gu: મદદ સંદેશ

en: Single
gu: એક

en: Multiple
gu: અનેક

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: never
gu: ક્યારેય નહિ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Error
gu: ભુલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: All
gu: બધા

en: Field name
gu: ક્ષેત્રનું નામ

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Online
gu: ઉપલબ્ધ

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Text field
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: author
gu: લેખક

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: warning
gu: ચેતવણી

en: Site information
gu: સાઈટ વિશે ની માહિતી

en: module page
gu: મોડ્યુલ પેજ
