eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (7.x-1.0-alpha6) - en to sk translation catalogue (535 entries)

en: list
sk: zoznam

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Title
sk: Nadpis

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Image !current of !total
sk: Obrázok !current zo !total

en: Next
sk: Ďalší

en: Login successful
sk: Prihlásenie úspešné

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enabled
sk: povolené

en: weight
sk: váha

en: enable
sk: povoliť

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: zmazať

en: size
sk: veľkosť

en: value
sk: hodnota

en: Status
sk: Stav

en: Administer
sk: Spravovať

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Item
sk: Položka

en: Development
sk: Vývoj

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: yes
sk: áno

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Send email
sk: Poslať e-mail

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Do nothing.
sk: Nerobiť nič.

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: Comments
sk: Komentáre

en: not verified
sk: bez overenia

en: On
sk: Zapnúť

en: unknown
sk: neznáme

en: error
sk: chyba

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: Overview
sk: Prehľad

en: all
sk: všetko

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Hľadať

en: Hourly
sk: Každú hodinu

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: None
sk: Žiadne

en: Scheme
sk: Schéma

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Message
sk: Správa

en: Password
sk: Heslo

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Types
sk: Typy

en: Single
sk: Jediná

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: none
sk: žiadne

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Export
sk: Exportovať

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Default
sk: Predvolené

en: Display a PDF version of this page.
sk: Zobrazí PDF verziu tejto stránky.

en: Small
sk: Malé

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Schedule
sk: Plán

en: Add
sk: Pridať

en: remove
sk: odstrániť

en: View
sk: Zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Modules
sk: Moduly

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Display
sk: Zobraziť

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: never
sk: nikdy

en: Notes
sk: Poznámky

en: Updated
sk: Aktualizované

en: add
sk: pridať

en: path
sk: cesta

en: theme
sk: téma vzhľadu

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Total
sk: Celkom

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: Unknown
sk: Neznámy

en: n/a
sk: nie je

en: type
sk: typ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Email
sk: E-mail

en: status
sk: stav

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: no
sk: nie

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: Printer-friendly version
sk: Verzia pre tlač

en: All
sk: Všetky

en: days
sk: dni

en: Active
sk: Aktívny

en: Block
sk: Blok

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Off
sk: Vypnúť

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Header
sk: Nadpis

en: Footer
sk: Päta

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Selected
sk: Zvolené

en: Hourly threshold
sk: Hodinový limit

en: Your name
sk: Vaše meno

en: To
sk: Kam

en: From
sk: Odkiaľ

en: Source URL
sk: URL adresa zdroja

en: Published
sk: Zverejnené

en: Location
sk: Umiestnenie

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Fields
sk: Polia

en: Click here
sk: Kliknite sem

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Warning
sk: Varovanie

en: active
sk: aktívny

en: configure
sk: konfigurácia

en: Nodes
sk: Uzly

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
sk: Umožniť používateľovi konfigurovať nastavenia lightbox2

en: Performance
sk: Výkon

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Amount
sk: Množstvo

en: Current
sk: Aktuálny

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Send
sk: Odoslať

en: node
sk: uzol

en: General
sk: Všeobecné

en: Method
sk: Metóda

en: here
sk: tu

en: Start
sk: Štart

en: End
sk: Stop

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Other
sk: Ostatné

en: Basic
sk: Základné

en: Logo URL
sk: URL adresa loga

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: Robots META tags
sk: META značky pre robotov

en: Add noindex
sk: Pridať noindex

en: Add nofollow
sk: Pridať nofollow

en: Add noarchive
sk: Pridať noarchive

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Untitled
sk: Bez titulku

en: Position
sk: Pozícia

en: Send to
sk: Adresa príjemcu

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Do not display
sk: Nezobrazovať

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sk: Zobraziť, pokiaľ PHP kód vráti <code>TRUE</code> (režim PHP, len pre expertov)

en: Profile
sk: Profil

en: Process
sk: Spracovanie

en: Close
sk: Zatvoriť

en: fields
sk: polia

en: Location name
sk: Názov umiestnenia

en: Street
sk: Ulica

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Common settings
sk: Spoločné nastavenia

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Full name
sk: Celé meno

en: Repository
sk: Repozitár

en: Pending
sk: Čakajúce

en: normal
sk: normálny

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Printer-friendly
sk: Verzia pre tlač

en: Display a printer-friendly version of this page.
sk: Zobraziť verziu pre tlač tejto stránky.

en: Printer-friendly page link
sk: Odkaz na stránku optimalizovanú pre tlač

en: Printer-friendly URLs list
sk: Zoznam URL adries pre tlač

en: Open the printer-friendly version in a new window
sk: Verziu pre tlač otvoriť v novom okne

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
sk: Nastavenie tejto voľby otvorí verziu optimalizovanú pre tlač v novom okne/karte.

en: Send to printer
sk: Odoslať do tlačiarne

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
sk: Po zobrazení verzie pre tlač sa automaticky spustí funkcia tlače v prehliadači.

en: Display source URL
sk: Zobraziť URL adresu zdroja

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
sk: Ak je táto možnosť označená, URL adresa originálnej strany bude zobrazená na spodku verzie pre tlač.

en: Add current time/date to the source URL
sk: Pridať aktuálny čas a dátum k adrese zdroja

en: Display the current date and time in the Source URL line.
sk: Zobrazí aktuálny dátum a čas v riadku URL adresy zdroja.

en: Force use of node ID in source URL
sk: Použiť ID uzla v URL adrese zdroja

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
sk: Drupal sa za normálnych okolností snaží použiť alias, ak je zadefinovaný. Ak chcete miesto aliasov používať stále URL adresy, aktivujte túto možnosť.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
sk: Nariadi robotom, aby neindexovali stránky pre tlač. Odporúčané pre dobrú karmu vyhľadávacieho stroja.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
sk: Nariadi robotom, aby nenasledovali odchádzajúce odkazy na stránkach pre tlač.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
sk: Neštandardná značka,  ktorá inštruuje vyhľadávače, aby nezobrazovali odkazy uložené vo vyrovnávacej pamäti na stránkach pre tlač. Rozpoznávané vyhľadávačom Google.

en: Default height
sk: Predvolená výška

en: Default width
sk: Predvolená šírka

en: block administration
sk: administrácia blokov

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML značky

en: View user profile.
sk: Zobraziť profil používateľa

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Request new password
sk: Požiadať nové heslo

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Topic
sk: Téma

en: Query
sk: Dotaz

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Text field
sk: Textové pole

en: author
sk: autor

en: Entity
sk: Entita

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Instructions
sk: Inštrukcie

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: warning
sk: upozornenie

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Results
sk: Výsledky

en: Style
sk: Štýl

en: Link style
sk: Štýl odkazov

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Font color
sk: Farba písma

en: Schedules
sk: Plánované

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Authentication
sk: Overenie

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Formats
sk: Formáty

en: details
sk: podrobnosti

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Locality
sk: Lokalita

en: Automatic
sk: Automatický

en: hits
sk: stiahnutí

en: disable
sk: vypnúť

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Shortcuts
sk: Skratky

en: CSS Classes
sk: CSS triedy

en: Information
sk: Informácia

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: View Image Details
sk: Zobraziť detaily obrázka

en: press !x to close
sk: pre zavretie stlačte !x

en: Hide
sk: Skryť

en: Postal Code
sk: PSČ

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Services
sk: Služby

en: Usage
sk: Využitie

en: Available
sk: Dostupné

en: inactive
sk: neaktívny

en: Width then height
sk: šírka potom výška

en: Height then width
sk: Výška potom šírka

en: Resize duration
sk: Trvanie zmeny veľkosti

en: ok
sk: OK

en: ignored
sk: ignorované

en: Sort
sk: Zoradiť

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Print
sk: Tlačiť

en: Your message
sk: Vaša správa

en: Text only
sk: Iba text

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Factor
sk: Faktor

en: About
sk: Informácie o

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
sk: Ak je nastavené, zoznam vybraných URL odkazov pre tlač  bude zobrazený na spodku stránky.

en: Include comments in printer-friendly version
sk: Zahrnúť komentáre do verzie pre tlač

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
sk: Ak je táto možnosť aktívna, používateľské komentáre budú taktiež zahrnuté do verzie pre tlač. Vyžaduje modul komentárov.

en: New window method
sk: SPôsob otvorenia nového okna

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
sk: Použiť HTML atribút target (nie je platný v jazyku XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
sk: Používať Javascript (vyžaduje podporu na strane prehliadača)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
sk: Vyberte spôsob, ktorý sa bude používať na otváranie nového okna/karty.

en: Logo options
sk: Nastavenia loga

en: Logo type
sk: Typ loga

en: None (Disabled)
sk: Žiadna (Vypnutá)

en: Current theme's logo
sk: Logo z aktuálnej témy

en: User-specified
sk: Vlastný typ

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
sk: Vyberte typ loga, ktorý sa zobrazí vo verzii pre tlač. V prípade, že vyberiete vlastný typ loga, zadajte ku nemu cestu alebo URL adresu.

en: Upload logo
sk: Nahrať logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie loga webu na server.

en: Footer options
sk: Nastavenia päty

en: Footer type
sk: Typ päty

en: Site's footer
sk: Päta použitá na stránke

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
sk: Vyberte typ päty, ktorá sa zobrazí vo verzii pre tlač. V prípade, že vyberiete vlastný typ päty, zadajte ju nižšie.

en: Web page options
sk: Nastavenia webovej stránky

en: Links area
sk: V oblasti pre odkazy

en: Content corner
sk: V rohu príspevku

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
sk: Vyberte umiestnenie odkazu(ov) pre tlač. Oblasť pre odkazy je zvyčajne dole pod príspevkom, zatiaľčo roh príspevku je umiestnený v pravom hornom rohu príspevku. Ak nechcete zobraziť odkazy, odznačte všetky možnosti. Aj keď je odkaz vypnutý, stále môžete zobraziť verziu príspevku pre tlač použitím odkazu !path/nid pričom nid je poradové číslo (ID) príspevku.

en: Advanced link options
sk: Rozšírené možnosti odkazov

en: Icon only
sk: Iba ikony

en: Icon and Text
sk: Ikony a text

en: Select the visual style of the link.
sk: Vyberte vzhľad odkazov.

en: Link visibility
sk: Viditeľnosť odkazov

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
sk: Táto hodnota môže byť použitá na zmenu vzhľadu odkazov alebo na otvorenie odkazov v novom okne pomocou modulu jQuery (napr. v greyboxe alebo thickboxe). Viacero tried môžete oddeliť medzerami.

en: Show link in system (non-content) pages
sk: Zobraziť odkaz na systémových stránkach

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
sk: Nastavenie tejto možnosti pridá odkaz na verziu pre tlač na stránky vytvorené Drupalom alebo jeho zapnutými modulmi.

en: Published on %site_name
sk: Zverejnené na %site_name

en: retrieved on %date
sk: získaný %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
sk: Pridá odkaz na verziu optimalizovanú pre tlač na stránky s obsahom a administráciou.

en: Web page
sk: Web stránka

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
sk: Nastavenia stránok optimalizovaných pre tlač sú dostupné na stránke !link

en: field
sk: pole

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Save order
sk: Uložiť poradie

en: Page !current of !total
sk: Strana !current z !total

en: Video !current of !total
sk: Video !current z !total

en: Download Original
sk: Prevziať originál

en: Use lightbox2 lite
sk: Použiť lightbox2 lite

en: Force visibility of navigation links
sk: Vynútiť zobrazenie navigačných odkazov

en: Text for image original link
sk: Text odkazu originálneho obrázku

en: Image count text
sk: Text počtu obrázkov

en: Page count text
sk: Text počtu strán

en: Video count text
sk: Text počtu videí

en: Image resize settings
sk: Text nastavení zmeny veľkosti obrázku

en: Disable resizing feature
sk: Vypnúť funkciu zmeny veľkosti

en: Disable zoom in / out feature
sk: Vypnúť funkciu priblíženia/oddialenia

en: Enable contact form support
sk: Povoliť podporu kontaktného formulára

en: Enabling this option will modify all contact links so that the contact form appears in a lightbox.
sk: Povolenie tejto funkcie upraví všetky kontaktné odkazy tak, že bude kontaktný formulár zobrazený pomocou lightboxu.

en: Video settings
sk: Nastavenia videa

en: Enable video support
sk: Povoliť podporu videa

en: Path to FLV Player
sk: Cesta pre FLV Player

en: Page specific lightbox2 settings
sk: Nastavenia pre Lightbox2 špecifické pre danú stránku

en: Load only on the listed pages.
sk: Nahrať len na uvedených stránkach.

en: Load on every page except the listed pages.
sk: Nahrať na každej stránke okrem uvedených.

en: Enable lightbox2 on specific pages
sk: Povoliť lightbox2 na špecifických stránkach

en: No grouping
sk: Bez zoskupovania

en: Location of javscript
sk: Umiestnenie javscript

en: Border size
sk: Veľkosť orámovania

en: Lightbox color
sk: Lightbox farba

en: Distance from top
sk: Vzdialenosť od vrchu

en: Animation settings
sk: Nastavenia animácie

en: You must enter a size greater than 0 pixels.
sk: Zadaná veľkosť musí byť väčšia ako 0 px.

en: You must enter a size greater than 0 pixels.  Leave blank for default positioning.
sk: Treba zadať veľkosť väčšiu ako 0 pixlov.
    Ak nezadáte nič, použije sa predvolené nastavenie.

en: You must enter a duration between 0 and 10 seconds.
sk: Treba zadať trvanie medzi 0 a 10 sekúnd.

en: The slideshow interval is the length of time in seconds an image is visible before the slideshow shows the next image.
sk: Interval prezentácie je čas v sekundách, počas ktorého je obrázok zobrazený pred tým, ako bude zobrazený ďalší obrázok.

en: Automatically start slideshow
sk: Automaticky spustiť prezentáciu

en: When enabled the slideshow will automatically start.
sk: Keď je povolené, prezentácia začne automaticky.

en: Automatically exit slideshow
sk: Automaticky opustiť prezentáciu

en: When enabled the lightbox will automatically close after displaying the last image.
sk: Keď je povolené, lightbox bude automaticky zatvorený po zobrazení posledného obrázku.

en: Show play / pause button
sk: Zobraziť tlačidlo prehrať / zastaviť

en: Pause slideshow on "Next Image" click
sk: Zastaviť prezentáciu po kliknutí na "Ďalší obrázok"

en: Pause slideshow on "Previous Image" click
sk: Zastaviť prezentáciu po kliknutí na "Predchádzajúci obrázok"

en: The default width of the iframe in pixels.
sk: Predvolená šírka rámika v pixeloch.

en: The default height of the iframe in pixels.
sk: Predvolená výška rámika v pixeloch.

en: Enable border
sk: Povoliť okraj

en: The "default width" value must be numeric.
sk: Hodnota predvolenej šírky musí byť číslo.

en: The "default height" value must be numeric.
sk: Hodnota predvolenej výšky musí byť číslo.

en: HTML content
sk: Obsah HTML

en: Image node settings
sk: Nastavenia obrázkového uzla

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "image gallery" module.
sk: Označením tohto políčka vypnete ligtbox pre obrázky v zozname galérií. To znamená, že bude možné otvoriť galériu kliknutím na ukážkový obrázok, ale lightbox sa bude stále zobrazovať pri prezeraní obrázkov v galérií. Platí to iba na galérie vytvorené modulom "image gallery".

en: Flickr images
sk: Obrázky Flickr

en: Gallery2 images
sk: Obrázky Gallery2

en: Custom image trigger classes
sk: Vlastné spúšťacie triedy obrázkov

en: List the image classes which should trigger the lightbox when clicked on.  Put each class on a separate line.
sk: Zoznam tried obrázkov, ktoré spustí lightbox pri kliknutí. Každú triedu vložte na nový riadok.

en: Acidfree settings
sk: Nastavenia Acidfree

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "acidfree" module.
sk: Označením tohto políčka vypnete ligtbox pre obrázky v zozname galérií. To znamená, že bude možné otvoriť galériu kliknutím na ukážkový obrázok, ale lightbox sa bude stále zobrazovať pri prezeraní obrázkov v galérií. Platí to iba na galérie vytvorené modulom "acidfree".

en: Enable lightbox for Acidfree videos
sk: Povoliť lightbox pre videá Acidfree

en: Enables Lightbox2 for Drupal
sk: Sprístupňuje Lightbox2 pre Drupal

en: Image links with 'rel="lightbox"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox when clicked on.
sk: Odkazy s obrázkami s 'rel="lightbox"' medzi znakmi &lt;a&gt; pri kliknutí zobrazia Lightbox.

en: Basic example:
sk: Jednoduchý príklad:

en: Disable Lightbox iframe filter
sk: Zakázať Lightbox iframe filter

en: Lightbox2 image
sk: Lightbox2 obrázok

en: Allows the user to configure the lightbox2 slideshow functionality
sk: Umožniť používateľovi konfigurovať funkčnosť lightbox2 prezentácie

en: HTML Content
sk: HTML obsah

en: Automatic image handling
sk: Automatické spracovávanie obrázkov

en: Allows the user to configure the lightbox2 automatic image handling settings
sk: Umožniť používateľovi konfigurovať nastavenia lightbox2 automatického spracovávania obrázkov.

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Message subject
sk: Predmet správy

en: Initials
sk: Iniciály

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Run updates
sk: Spustiť aktualizácie

en: Enable developer modules
sk: Povoliť vývojárske moduly

en: Disable developer modules
sk: Vypnúť vývojárske moduly

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: Disabled these modules: !module-list.
sk: Vypnúť tieto moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
sk: Nie sú povolené žiadne vývojárske moduly.

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: host
sk: hostiteľ

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: Theme registry
sk: Register tém

en: PHP DOMDocument class
sk: Trieda PHP DOMDocument

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
sk: Nezabudnite, že môžete zoznam URL odkazov zapnúť/vypnúť osobitne pre každý typ obsahu na stránke !url.

en: Content Types page
sk: Typy obsahu

en: Use URL alias instead of node ID
sk: Použiť URL alias miesto ID uzla

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
sk: Zapnutím tejto možnosti sa odkaz bude vytvárať pomocou URL aliasu miesto ID uzla.

en: Link in book hierarchy nodes
sk: Zahrnuté odkazy v hierarchii kníh

en: Book module link not modified
sk: Nemeniť odkazy v knihe

en: Current page and sub-pages
sk: Aktuálna strana a všetky podstrany

en: Current page only
sk: Iba aktuálna strana

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
sk: Uloženie týchto reťazcov vypne ich preklad cez jazykový systém Drupalu. Ak chcete vrátiť pôvodný stav, použite tlačidlo Predvolené nastavenia.

en: Text strings
sk: Textové reťazce

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na verziu pre tlač.

en: Most printed
sk: Najčastejšie tlačené

en: Show link
sk: Zobraziť odkaz

en: Show link in individual comments
sk: Zobraziť odkaz v samostatných komentároch

en: Show Printer-friendly URLs list
sk: Zobraziť zoznam URL adries na stránky optimalizované pre tlač

en: Send only the teaser
sk: Odoslať iba upútavku

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
sk: Ak je zaškrtnuté, predvolenou voľbou bude odoslanie upútavky namiesto celého príspevku.

en: Enable teaser/full mode choice
sk: Zapnúť prepínač upútavka/celý príspevok

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
sk: Ak je zaškrtnuté, používateľ si bude môcť vybrať, či chce odoslať celý príspevok alebo iba upútavku.

en: Text used in the link to the send by-email form.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na poslanie e-mailom.

en: !user has sent you a message from !site
sk: !user Vám poslal správu zo stránky !site

en: Message from sender
sk: Správa od odosielateľa

en: Set the default contents of the message.
sk: Nastavte predvolený obsah správy.

en: Thank you for spreading the word about !site.
sk: Ďakujeme, že ste poslali informáciu o stránke !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
sk: Táto správa sa zobrazí po úspešnom odoslaní.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
sk: Môžete vložiť viac e-mailových adries oddelených čiarkami a/alebo novými riadkami.

en: Clear form
sk: Vymazať formulár

en: Someone
sk: Niekto

en: an interesting site
sk: zaujímavá stránka

en: %name [%from] sent %page to [%to]
sk: používateľ %name [%from] odoslal %page na adresu [%to]

en: us
sk: nám

en: Most emailed
sk: Najčastejšie odmailované

en: PDF options
sk: Nastavenia PDF

en: PDF generation tool
sk: Nástroj pre generovanie PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
sk: Vyberte nástroj na generovanie PDF, ktorý sa bude používať  týmto modulom na vytváranie PDF verzie.

en: PDF version link
sk: PDF verzia odkazu

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
sk: Vyberte umiestnenie odkazu(ov) pre PDF verziu. Oblasť pre odkazy je zvyčajne dole pod príspevkom, zatiaľčo roh príspevku je umiestnený v pravom hornom rohu príspevku. Ak nechcete zobraziť odkazy, odznačte všetky možnosti. Aj keď je odkaz vypnutý, stále môžete zobraziť verziu príspevku pre tlač použitím odkazu !path/nid pričom nid je poradové číslo (ID) príspevku.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
sk: Nastavenie tejto možnosti pridá odkaz na PDF verziu na stránky vytvorené Drupalom alebo jeho zapnutými modulmi.

en: Open PDF in
sk: Otvoriť PDF

en: Same browser window
sk: v tom istom okne prehliadača

en: New browser window
sk: v novom okne prehliadača

en: Save dialog
sk: pomodou dialógu Uložiť

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
sk: Vyberte spôsob, akým má byť otvorené PDF v prehliadači používateľa.

en: Paper size
sk: Veľkosť papiera

en: Choose the paper size of the generated PDF.
sk: Vyberte veľkosť papiera, ktorý sa má pužiť pri generovaní PDF.

en: Page orientation
sk: Orientácia papiera

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
sk: Vyberte, ako sa majú otočiť strany pri generovaní PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
sk: (Platí iba pre TCPDF) Nastavte typ písma, ktorý sa má použiť. Napríklad: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
sk: UPOZORNENIE: TCPDF začlení do vygenerovaného PDF aj súbor s písmom. Ak nepoužívate kódovanie Unicode, potom použite písmo helvetica alebo times, ktoré zabezpečia malú veľkosť PDF. Písma Unicode môžu zväčšiť veľkosť PDF až o 1MB.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
sk: (Platí iba pre TCPDF) Nastavte veľkosť písma, ktorá sa má použiť pre normálny text. Toto je základná hodnota podľa ktorej sa odvíja vzhľad ďalších typov textu.

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
sk: Ak ponecháte pole prázdne, vygeneruje sa základné meno podľa cesty uzla. Na zostavenie mena súboru môžu byť použité Tokeny (pozrite si nasledujúci zoznam). Koncovka .pdf sa pridá automaticky.

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
sk: Nebol najdený žiadny nástroj na generovanie PDF! Stiahnite prosím PHP nástroj na generovanie PDF. Viac informácií sa dozviete v súbore INSTALL.txt.

en: No PDF tool selected
sk: Nebol vybraný nástroj na generovanie PDF

en: Font size must be at least 1.
sk: Veľkosť písma musí byť aspoň 1.

en: PDF version
sk: PDF verzia

en: Text used in the link to the PDF version.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na PDF verziu.

en: Page !n of !total
sk: Strana !n z !total

en: Printer-friendly PDF
sk: PDF verzia optimalizovaná pre tlač

en: Most PDFd
sk: Najčastejšie konvertované na PDF

en: Adds the capability to export pages as PDF.
sk: Pridá schopnosť exportovať stránky ako PDF.

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: between
sk: medzi

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
sk: Povolené tieto moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Optimize index
sk: Optimalizovať index

en: Minimum word length
sk: Minimálna dĺžka slova

en: Maximum word length
sk: Maximálna dĺžka slova

en: Page top
sk: Vrch stránky

en: Page bottom
sk: Koniec stránky

en: Show less
sk: Zobraziť menej

en: Hello <strong>@username</strong>
sk: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
sk: Zobraziť skratky

en: No minimum
sk: Bez minima

en: Sidebar first
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Highlighted
sk: Zvýraznené

en: Sidebar second
sk: Druhý postranný stĺpec

en: Administration tools.
sk: Nástroje na správu.

en: Update data
sk: Aktualizovať údaje
