eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (7.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (524 entries)

en: list
cs: seznam

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Previous
cs: Předchozí

en: Image !current of !total
cs: Obrázek !current z !total

en: Next
cs: Následující

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: enable
cs: povolit

en: delete
cs: smazat

en: size
cs: velikost

en: value
cs: hodnota

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Item
cs: Položka

en: Development
cs: Vývoj

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: yes
cs: ano

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Read more
cs: Číst dál

en: page
cs: stránka

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: not verified
cs: neověřeno

en: On
cs: Zapnuto

en: error
cs: chyba

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Version
cs: Verze

en: Go
cs: Přejít

en: view
cs: zobrazit

en: Overview
cs: Přehled

en: all
cs: vše

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Hourly
cs: Každou hodinu

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: None
cs: Žádné

en: Scheme
cs: Schéma

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Message
cs: Zpráva

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: none
cs: žádné

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Display a PDF version of this page.
cs: Zobrazit PDF verzi této stránky.

en: Small
cs: Malý

en: Relevancy
cs: Relevance

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Add
cs: Přidat

en: remove
cs: odstranit

en: View
cs: Zobrazit

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Modules
cs: Moduly

en: Display
cs: Zobrazit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: results
cs: výsledky

en: never
cs: nikdy

en: Notes
cs: Poznámky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: path
cs: cesta

en: theme
cs: téma vzhledu

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Total
cs: Celkem

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: Unknown
cs: Neznámý

en: n/a
cs: není

en: type
cs: typ

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Email
cs: E-mail

en: status
cs: stav

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: Kontakt

en: no
cs: ne

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: All
cs: Vše

en: days
cs: dny

en: Active
cs: Aktivní

en: Block
cs: Blok

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Hourly threshold
cs: Hodinový limit

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Source URL
cs: URL zdroje

en: Published
cs: Vydáno

en: Location
cs: Místo

en: Field name
cs: Název pole

en: Fields
cs: Pole

en: Click here
cs: Klikněte zde

en: Conditions
cs: Podmínky

en: Warning
cs: Varování

en: active
cs: aktivní

en: configure
cs: nastavení

en: Nodes
cs: Uzly

en: Performance
cs: Výkon

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Details
cs: Detaily

en: Amount
cs: Částka

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Podmínky

en: email
cs: e-mail

en: Send
cs: Poslat

en: total
cs: celkem

en: node
cs: uzel

en: General
cs: Obecné

en: Method
cs: Metoda

en: here
cs: zde

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Other
cs: Jiné

en: Basic
cs: Základní

en: Logo URL
cs: URL loga

en: Personal information
cs: Osobní informace

en: User login
cs: Přihlášení

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Destination
cs: Cíl

en: Robots META tags
cs: META tagy pro roboty

en: Add noindex
cs: Přidat noindex

en: Add nofollow
cs: Přidat nofollow

en: Add noarchive
cs: Přidat noarchive

en: Anonymous
cs: Anonym

en: description
cs: popisek

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Position
cs: Pozice

en: Send to
cs: Poslat komu

en: Template
cs: Šablona

en: Do not display
cs: Nezobrazovat

en: false
cs: nepravda

en: true
cs: pravda

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Profile
cs: Profil

en: Process
cs: Zpracovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Custom stylesheet
cs: Vlastní styl

en: fields
cs: pole

en: Search Results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Location name
cs: Název místa

en: Street
cs: Ulice

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Common settings
cs: Obvyklá nastavení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Delete location
cs: Vymazat umístění

en: normal
cs: normální

en: Show
cs: Ukázat

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Printer-friendly
cs: Verze pro tisk

en: Display a printer-friendly version of this page.
cs: Zobrazit tiskovou verzi stránky.

en: Printer-friendly page link
cs: Odkaz na verzi pro tisk

en: Printer-friendly URLs list
cs: Seznam odkazů pro tisk

en: Open the printer-friendly version in a new window
cs: Otevřít tiskovou verzi stránky v novém okně.

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
cs: Povolením této možnosti se tisková verze stránky otevře v novém okně/panelu.

en: Send to printer
cs: Odeslat do tiskárny

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
cs: Automaticky zavolá tiskovou funkci prohlížeče, jakmile je zobrazena tisková veze stránky.

en: Display source URL
cs: Zobrazit URL zdroje dat

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
cs: V případě, že je tato volba vybrána, URL původní stránky bude zobrazena ve spodní části tiskové verze stránky.

en: Add current time/date to the source URL
cs: Přidat aktuální čas/datum ke zdrojové URL

en: Display the current date and time in the Source URL line.
cs: Zobrazit současné datum a čas v řádku se zdrojovou URL.

en: Force use of node ID in source URL
cs: Vynutit použití ID uzlu ve zdrojové URL

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
cs: Drupal se pokusí použít předdefinovaný alias stránky. V případě, že chcete vynutit použití systémové URL, aktivujte tuto volbu.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
cs: Instruujte roboty vyhledávačů, aby neidexovaly tiskové verze stránek. Doporučené pokud chcete dosáhnout dobrého bodového ohodnocení ve vyhledávačích.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
cs: Instruujte roboty vyhledávačů, aby nenásledovali odkazy na stránce s tiskovou verzí stránky.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
cs: Ne-standardní tag, který instruuje vyhledávače neukazovat "Cached" odkaz pro tiskové verze stránek na vašem webu. Rozeznáváno Googlebotem.

en: message
cs: zpráva

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: Display all menu items
cs: Zobrazit všechny položky menu

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: unlimited
cs: neomezené

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Languages
cs: Jazyky

en: Topic
cs: Téma

en: Query
cs: Dotaz

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Text field
cs: Textové pole

en: author
cs: autor

en: Caption
cs: Popisek

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: warning
cs: varování

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Results
cs: Výsledky

en: Style
cs: Styl

en: Link style
cs: Styl odkazu

en: Missing
cs: Chybějící

en: Schema
cs: Schéma

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Last modified
cs: Naposled upraveno

en: Schedules
cs: Plány

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Authentication
cs: Ověření

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Formats
cs: Formáty

en: New
cs: Nové

en: details
cs: detaily

en: Oldest first
cs: Od nejstarších

en: Unpublished
cs: Nevydáno

en: Automatic
cs: Automatické

en: disable
cs: vypnout

en: Shortcuts
cs: Zkratky

en: Information
cs: Informace

en: Plugins
cs: Pluginy

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: Hide
cs: Skrýt

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Currency Code
cs: Kód měny

en: From name
cs: Jméno odesílatele

en: <None>
cs: <Nic>

en: Services
cs: Služby

en: Usage
cs: Použití

en: Available
cs: K dispozici

en: Sort
cs: Řazení

en: Offset
cs: Vynechat položky

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Print
cs: Tisk

en: Your message
cs: Vaše zpráva

en: Text only
cs: Pouze text

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: Factor
cs: Faktor

en: Font family
cs: Řez písma

en: About
cs: Popis

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
cs: Pokud je zadáno seznam cílových URL s odkazy na stránky bude umístěn ve spodní části stránky.

en: Include comments in printer-friendly version
cs: Zahrnout komentáře do tiskové verze stránky

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
cs: V případě, že je tato volba aktivní, jsou uživatelské komentáře také zahrnuty do tiskové verze stránky. Vyžaduje modul Comment.

en: New window method
cs: Metoda otevření nového okna

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
cs: Použít HTML target (není validní v případě XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
cs: Použít Javascript (vyžaduje zapnutý Javascript v prohlížeči)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
cs: Vyberte způsob jakým se mají otevíray stránky do nového okna či panelu.

en: Logo options
cs: Možnosti loga

en: Logo type
cs: Typ loga

en: None (Disabled)
cs: Žádný (Vypnuto)

en: Current theme's logo
cs: Logo ze současného tématu

en: User-specified
cs: Uživatelsky zadané

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
cs: Zadejte typ loga, který se zobrazí na tiskové verzi stránky. V případě uživatesky zadaného umístění zadejte cestu nebo URL níže.

en: Upload logo
cs: Nahrát logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
cs: Pokud nemáte přímý přístup k serveru, použijte toto pole k nahrání loga na server.

en: Footer options
cs: Možnosti patičky

en: Footer type
cs: Typ patičky

en: Site's footer
cs: Patička webu

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
cs: Vyberte typ patičky, který se použije pro zobrazení verze stránky pro tisk. V případě zadání uživatelsky specifikované patičky ji můžete vyplnit níže.

en: Web page options
cs: Možnosti webu

en: Links area
cs: Oblast odkazů

en: Content corner
cs: Roh obsahu

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na tiskovou verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokuch chcete odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit verzi pro tisk tak, že půjdete na URL !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Advanced link options
cs: Pokročilé volby odkazu

en: Icon only
cs: Pouze ikony

en: Icon and Text
cs: Ikony a text

en: Select the visual style of the link.
cs: Vyberte vizuální styl odkazu.

en: Link visibility
cs: Viditelnost odkazu

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
cs: Tato volba může být použita kodéry šablon pro změnu stylu odkazů nebo v jQuery modulech pro otevření v novém okně (např. greybox či thickbox). Může být zadáno i několik tříd oddělených čárkami.

en: Show link in system (non-content) pages
cs: Ukázat odkaz i na systémových (neobsahových) stránkách

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz na tiskovou verzi stránek na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: Published on %site_name
cs: Publikováno z %site_name

en: retrieved on %date
cs: přijato %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
cs: Přidá odkazy na tiskovou verzi stránky ke stránkám obsahu a ke stránkám administrátorské sekce.

en: Web page
cs: Webová stránka

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
cs: Nastavení tiskové verze stránek jsou dostupné na !link

en: Errors
cs: Chyby

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: field
cs: pole

en: AddThis button
cs: AddThis tlačítko

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Save order
cs: Uložit pořadí

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Message subject
cs: Předmět zprávy

en: Initials
cs: Iniciály

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Run updates
cs: Spustit aktualizace

en: Enable developer modules
cs: Povolit moduly pro vývoj

en: Disable developer modules
cs: Zakázat moduly pro vývoj

en: Current anonymous / authenticated users
cs: Přítomní anonymní / registrovaní uživatelé

en: Disabled these modules: !module-list.
cs: Vypnuty moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
cs: Žádné moduly pro vývoj nejsou povoleny.

en: Sharing
cs: Sdílení

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: permissions
cs: oprávnění

en: host
cs: hostitel

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Citation
cs: Zdroj citátu

en: close
cs: zavřít

en: Menu link ID
cs: ID odkazu menu

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: Node creation
cs: Vytvoření uzlu

en: PHP DOMDocument class
cs: PHP třída DOMDocument

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
cs: Všimněte si, že můžete povolit/zakázat seznam URL pro každý typ obsahu zvlášť na !url.

en: Content Types page
cs: Stránka s typy obsahu

en: Use URL alias instead of node ID
cs: Použít URL alias místo ID uzlu.

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
cs: Povolením této volby vytvoříte odkaz pomocí URL aliasu místo ID uzlu.

en: Link in book hierarchy nodes
cs: Odkaz v hiearchii uzlů typu kniha.

en: Book module link not modified
cs: Odkaz Book modulu není upraven.

en: Current page and sub-pages
cs: Současná stránka a podstránky

en: Current page only
cs: Pouze současná stránka

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
cs: Uložením těchto řetězců vypnete jejich překládání přes jazykový systém Drupalu. Použijte tlačítko reset pro navrácení do původního stavu.

en: Text strings
cs: Textové řetězce

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na tiskovou verzi.

en: Most printed
cs: Nejvíce tisknuto

en: Show link
cs: Ukázat odkaz

en: Show link in individual comments
cs: Ukázat odkaz u každého komentáře

en: Show Printer-friendly URLs list
cs: Ukázat seznam URL pro tisk

en: Send only the teaser
cs: Odeslat jen úvodník

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
cs: Pokud je volba povolená, jako výchozí možnost bude nabízeno poslat pouze úvodník místo plného obsahu uzlu.

en: Enable teaser/full mode choice
cs: Povolit možnost výběru mezi úvodníkem a plným obsahem

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
cs: Pokud je zaškrtnuto, uživatel si bude moci pokaždé vybrat mezi posláním celého obsahu uzlu nebo jen úvodníku.

en: Text used in the link to the send by-email form.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na odesílací formulář.

en: !user has sent you a message from !site
cs: !user vám posílá zprávu z !site

en: Message from sender
cs: Zpráva od odesílatele

en: Set the default contents of the message.
cs: Vložte výchozí obsah zprávy.

en: Thank you for spreading the word about !site.
cs: Děkujeme, že šíříte povědomost o webu !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
cs: Tato zpráva se objeví potom co uživatel úspěšně odešle formulář.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
cs: Vložte několik adres oddělených čárkami a/nebo každou zvlášť na řádek.

en: Page to be sent
cs: Posílaná stránka

en: View page
cs: Zobrazit stránku

en: Clear form
cs: Vyprázdnit formulář

en: Someone
cs: Někdo

en: an interesting site
cs: zajímavý web

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Snižte počet zadaných příjemců.

en: %name [%from] sent %page to [%to]
cs: %name [%from] odeslal %page pro [%to]

en: Most emailed
cs: Nejvíce odesílané

en: PDF options
cs: PDF možnosti

en: PDF generation tool
cs: Nástroj na generování PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
cs: Touto volbou vyberte nástroj pro generování PDF, který bude použit tímto modulem pro vytváření PDF verzí stránek.

en: PDF version link
cs: Odkaz na verzi PDF

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na PDF verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokuch chcete vypnutí odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit PDF verzi tak, že půjdete do !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz na PDF verzi stránek na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: Open PDF in
cs: Otevřít PDF v

en: Same browser window
cs: Současné okno prohlížeče

en: New browser window
cs: Nové okno prohlížeče

en: Save dialog
cs: Dialogové okno pro uložení

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
cs: Vyberte požadovanou metodu pro otevíraní PDF v prohlížeči uživatele.

en: Paper size
cs: Velikost papíru

en: Choose the paper size of the generated PDF.
cs: Vyberte ovelikost papíru u generovaných PDF.

en: Page orientation
cs: Orientace stránky

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
cs: Vyberte orientaci stránky u generovaných PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
cs: (Pouze pro TCPDF) Nastavte jaký řez písma se má použít. Příklady: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
cs: UPOZORNĚNÍ: TCPDF vloží do vygenerovaného PDF kompletní font. Pokud nepoužíváte Unicode, potom Helvetica nebo Times jsou bezpečné volby, které zachovají PDF relativně malé. Fonty s podporou Unicode mohou způsobit zvětšení PDF souborů nad 1MB.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
cs: (Pouze pro TCPDF) Nastavte jaká velikost fontu se má použít pro obyčejný text. Toto je základní hodnota pro škálování ostatních textových stylů.

en: wkhtmltopdf options
cs: Možnosti wkhtmltopdf

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
cs: Je-li ponecháno prázdné generované, bude použito výchozí nastavení, což znamená použití cesty k uzlu. K sestavení jména PDF souboru mohou být použity nahrazovací tokeny (viz následující seznam). Koncovka .pdf bude připojena automaticky.

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
cs: Žádný nástroj na generování PDF nebyl nalezen! Prosím stahněte některý z podporovaných PDF generovacích nástrojů pro PHP. Přečtěte si INSTALL.txt u tohoto modulu pro další podrobnosti.

en: No PDF tool selected
cs: Žádný PDF nástroj nebyl vybrán

en: Font size must be at least 1.
cs: Velikost fontu musí být alespoň 1.

en: PDF version
cs: Verze PDF

en: Text used in the link to the PDF version.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na verzi PDF.

en: Page !n of !total
cs: Strana !n z !total

en: Printer-friendly PDF
cs: PDF verze pro tisk

en: Most PDFd
cs: Nejvíce PDFkováno

en: Adds the capability to export pages as PDF.
cs: Přidá možnost exportovat stránky jako PDF.

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: between
cs: mezi

en: Provide custom text or link.
cs: Poskytnout vlastní text nebo odkaz.

en: Adjust top margin
cs: Přizpůsobit horní okraj

en: Keep menu at top of page
cs: Držet menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
cs: Pokud je pro tento účel aktivován modul Utility, může být bezpečně vypnut a odinstalován.

en: Move local tasks into menu
cs: Přesunout lokální úkoly do menu

en: Administration menu settings
cs: Nastavení administračního menu

en: Parent link ID
cs: ID rodiče odkazu

en: Display additional data for each menu item
cs: Zobrazit rozšiřující data pro každou položku menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
cs: Zobrazit zvolené položky vedle každého odkazu v menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
cs: Po zapnutí zobrazí všechny položky menu bez ohledu na oprávnění. <em>Poznámka: Nepoužívat na produkčním webu.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
cs: Povoleny moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). K upravě vzhledu použijte níže uvedené nastavení.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). Administrační menu také zobrazuje počet aktuálních anonymních a přihlášených uživatelů. Umožňuje ostatním modulům přidat do menu vlastní položky. Integrace s administračním menu se liší modul od modulu. Například modul <a href="@drupal">Devel</a> výrazně využívá administrační menu k poskytnutí rychlého přístupu k vývojovým nástrojům.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
cs: <a href="@settings">Nastavení</a> administračního menu umožňuje upravit některé prvky chování a vzhledu menu. Výraznější změny vzhledu menu lze provést pomocí CSS v tématu vzhledu. Více informací o úpravách vzhledu a CSS naleznete v README.txt.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
cs: Položky zobrazené v administračním menu závisí na oprávnění uživatele. Menu se zobrazí pouze uživatelům s přiřazenou rolí, která má oprávnění: za prvé <em>Přistup k administračnímu menu</em> (modul admin_menu), za druhé <em>Přístup k administraci</em> (modul system) pro zobrazení administračních odkazů. Dále jsou zobrazeny jen odkazy, ke kterým má uživatel přístup. Například pokud není uživatel členem role s oprávněním <em>Administrace oprávnění</em> (modul user) a <em>Administrace uživatelů</em> (modul user), položka <em>Uživatelé</em> se v menu nezobrazí.

en: Administration menu
cs: Administrační menu

en: Adjust administration menu settings.
cs: Upravit nastavení administračního menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
cs: Poskytuje rozbalovací menu pro většinu administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (pro uživatele s odpovídajícím oprávněním).

en: Item ID
cs: ID položky

en: Minimum word length
cs: Minimální délka slova

en: Maximum word length
cs: Maximální délka slova

en: Flush all caches
cs: Vyprázdnit veškerou mezipaměť

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Hello <strong>@username</strong>
cs: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
cs: Zobrazit zkratky

en: No minimum
cs: Žádné minimum

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: My Account
cs: Můj účet

en: Close window after sending to printer
cs: Zavřít okno po potvrzení tisku.

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
cs: Když jsou volby výše povoleny, tato volba zavře okno s tiskovým náhledem ihned po odeslání k tisku.

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
cs: (jen pro wkhtmltopdf) Nastavte jakékoliv další parametry, které mohou být předány wkhtmltopdf. V parametrech můžete použít  tokeny (viz seznam níže).

en: Location Name
cs: Název místo

en: Sender name
cs: Jméno odesílatele

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Time period
cs: Časové období

en: The path to your custom print cascading stylesheet, if any. The path provided must be relative to the base path. When none is specified, the default module CSS file is used.
cs: Cesta k souboru s uživatelsky definovanými kaskádovými styly pro tisk. Zadaná cesta musí být relativní vůči kořenovému adresáři webu. Když ponecháte prázdné, budou použity výchozí CSS styly pro tisk dodávané s tímto modulem.

en: Macros: %t (path to theme: "%theme")
cs: Makra: %t (cesta k tématu: "%theme")

en: Include named anchors in printer-friendly URLs list
cs: Zahrnout kotvy do seznamu odkazů v tiskové verzi

en: If set, the list of the URLs at the bottom of the page will include anchors links on the same page.
cs: Když je nastaveno, seznam URL v dolní části stránky bude obsahovat i odkazy s kotvami, které odkazují na místa v této stránce.

en: File %file is not readable by the web server.
cs: Webový server nemůže přečíst soubor %file.

en: Display printer-friendly link in teaser
cs: Zobrazit v upoutávce odkaz na verzi pro tisk.

en: Enabling this will display the link in teaser mode.
cs: Povolením této volby zobrazíte odkaz v upoutávce.

en: Display link to the PDF version in teaser
cs: Zobrazit odkaz na PDF verzi stránky v upoutávce.

en: Auto-configure the PDF tool settings
cs: Automatická konfigurace nastavení PDF konverze

en: If you disable this option, the pdf tool settings must be configured manually. For TCDPF, edit the tcpdf/config/tcpdf_config.php file. For dompdf, edit the dompdf/dompdf_config.inc.php file.
cs: Když tuto volbu vypnete, nastavení PDF musíte udělat ručně. Pro TCDPF, upravte soubor tcpdf/config/tcpdf_config.php. Pro dompdf, upravte soubor dompdf/dompdf_config.inc.php.

en: Use dompdf's Unicode Mode
cs: Použít dompdf Unicode mód

en: If enabled, dompdf's Unicode mode is used. If not, the module will attempt to convert some non-ASCII chars to ISO-8859-1.
cs: Když je tato volba povolena, použije se dompdf Unicode mód. Když je vypnuta, modul se pokusí konvertovat non-ASCII znaky do ISO-8859-1.

en: DOMPDF font cache directory
cs: DOMPDF font cache adresář

en: Non-writable permissions
cs: Nelze zapisovat

en: You must change the %fontdir permissions to be writable, as dompdf requires write-access to that directory.
cs: Musíte změnit oprávnění u %fontdir, aby bylo možné do něj zapisovat, protože dompdf vyžaduje oprávnění k zápisu do tohoto adresáře.

en: Inline HTML
cs: Vkládaný HTML kód

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: The currently selected PDF generation library (%file) is no longer accessible.
cs: Aktuálně zvolená PDF knihovna (%file) již není přístupná.

en: wkhtmltopdf library
cs: knihovna wkhtmltopdf

en: Non-executable permissions
cs: Nelze spustit

en: You must modify the permissions of the wkhtmltopdf file (%file) to make it executable.
cs: Musíte změnit oprávnění u souboru wkhtmltopdf (%file), aby ho bylo možné spustit.

en: Inline HTML with Attachment
cs: Vkládaný HTML kód s přílohou

en: Plain Text with Attachment
cs: Čistý text s přílohou

en: jQuery compression level
cs: kompresní úroveň jQuery

en: jQuery %jquery and jQuery UI %ui
cs: jQuery %jquery a jQuery UI %ui

en: Provides the capability to send the web page by email
cs: Poskytuje možnost poslat webovou stránku emailem

en: CSS and JavaScript
cs: CSS a JavaScript

en: PDF filename
cs: Název PDF souboru

en: newer version
cs: novější verze

en: Web: Show link
cs: Web: Zobrazit odkaz

en: Whether to show the printer-friendly version link.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na verzi pro tisk.

en: Web: Show link in individual comments
cs: Web: Zobrazit odkaz u jednotlivých komentářů

en: Whether to show the printer-friendly version link in individual comments.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na verzi pro tisk u jednotlivých komentářů.

en: Whether to show the URL list.
cs: Určuje, zda zobrazit seznam URL.

en: Web: Number of page accesses
cs: Web: Počet přístupů na stránku

en: Counter of accesses to the printer-friendly version for this node.
cs: Čítač přístupů na verzi pro tisk u tohoto uzlu.

en: Web: Last access
cs: Web: Poslední přístup

en: The date of the last access to the node's printer-friendly version.
cs: Datum posledního přístupu na verzi pro tisk u daného uzlu.

en: Email: Number of page accesses
cs: Email: Počet přístupů na stránku

en: Counter of accesses to the send by email form for this node.
cs: Čítač přístupů na formulář pro odeslání tohoto uzlu emailem.

en: Email: Last access
cs: Email: Poslední přístup

en: The date of the last access to the node's send by email form.
cs: Datum posledního přístupu na formulář pro odeslání uzlu emailem.

en: Email: Number of sent emails
cs: Email: Počet odeslaných emailů

en: Counter of emails sent for this node.
cs: Čítač odeslaných emailů u tohoto uzlu.

en: Email: Last email sent
cs: Email: Poslední odeslání emailu

en: The date when the node was last sent by email.
cs: Datum posledního odeslání uzlu emailem.

en: PDF: Show link
cs: PDF: Zobrazit odkaz

en: Whether to show the PDF version link.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na PDF verzi.

en: PDF: Show link in individual comments
cs: PDF: Zobrazit odkaz u jednotlivých komentářů

en: Whether to show the PDF version link in individual comments.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na PDF verzi u jednotlivých komentářů.

en: PDF: Number of page accesses
cs: PDF: Počet přístupů na stránku

en: Counter of accesses to the PDF version for this node.
cs: Čítač přístupů na PDF verzi tohoto uzlu.

en: PDF: Last access
cs: PDF: Poslední přístup

en: The date of the last access to the node's PDF version.
cs: Datum posledního přístupu na PDF verzi uzlu.
