The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Development
hi: उद्विकास

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Home page
hi: मुख पृष्ठ

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Types
hi: प्रकार

en: Help
hi: मदद

en: Keywords
hi: संकेतशब्द

en: Advanced search
hi: महीन खोज

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Languages
hi: भाषायें

en: Content Bottom
hi: सामग्री नीचे

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Containing any of the words
hi: जिनमें यें शब्द शामिल हों

en: Containing the phrase
hi: जिनमें ये अक्षर शामिल हों

en: Containing none of the words
hi: जिनमे ये शब्द ना हो

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: My Account
hi: मेरा खाता

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
