The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Development
is: Þróun

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Home page
is: Heimasíða

en: Login
is: Innskráning

en: Types
is: Tegundir

en: Help
is: Hjálp

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Advanced search
is: Ítarleg leit

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Search Results
is: Leitarniðurstöður

en: Logout
is: Útskrá

en: Request new password
is: Óska eftir nýju lykilorði

en: Languages
is: Tungumál

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Containing any of the words
is: Inniheldur eitthvert af orðunum

en: Containing the phrase
is: Inniheldur frasann

en: Containing none of the words
is: Inniheldur ekki orðin

en: My Account
is: Minn aðgangur
