The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Home page
nl: Voorpagina

en: Login
nl: Inloggen

en: Types
nl: Soorten

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Display breadcrumb
nl: Kruimelpad weergeven

en: Breadcrumb separator
nl: Scheidingsteken kruimelpad

en: Request new password
nl: Nieuw wachtwoord aanvragen

en: Languages
nl: Talen

en: Content Bottom
nl: Onder inhoud

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: CSS Classes
nl: CSS-klassen

en: Containing any of the words
nl: Bevat een van de woorden

en: Containing the phrase
nl: Bevat de woordcombinatie

en: Containing none of the words
nl: Bevat geen van de woorden

en: Main Content
nl: Hoofdinhoud

en: Display text snippet
nl: Tekstfragment tonen

en: Display content type
nl: Inhoudsttype weergeven

en: Display author name
nl: Auteur weergeven

en: Display posted date
nl: Inzenddatum weergeven

en: Display comment count
nl: Aantal reacties weergeven

en: Display attachment count
nl: Aantal bijlagen weergeven

en: Secondary
nl: Secundair

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: My Account
nl: Mijn account

en: Comments:
nl: Reacties:

en: Menu Bar
nl: Menubalk

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Tertiary
nl: Tertiaire

en: Secondary navigation
nl: Secundair menu
