The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Home page
pt: Página inicial

en: Types
pt: Tipos

en: Help
pt: Ajuda

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Advanced search
pt: Busca avançada

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: User login
pt: Login do usuário

en: Search Results
pt: Resultados da Busca

en: Logout
pt: Sair

en: Display breadcrumb
pt: Exibir trilha de navegação

en: Breadcrumb separator
pt: Separador de trilha de navegação

en: Request new password
pt: Recuperar senha

en: Languages
pt: Idiomas

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Permalink
pt: Link permanente

en: Containing any of the words
pt: Contendo qualquer uma dessas palavras

en: Containing the phrase
pt: Com a frase

en: Containing none of the words
pt: Sem nenhuma dessas palavras

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Secondary
pt: Secundário

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Page Layout
pt: Layout da Página

en: My Account
pt: Minha Conta

en: Comments:
pt: Comentários:

en: Menu Bar
pt: Barra de Menu

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral
