The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Home page
uk: Домашня сторінка

en: Login
uk: Вхід

en: logo
uk: логотип

en: Types
uk: Типи

en: Help
uk: Довідка

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Advanced search
uk: Розширений пошук

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: User login
uk: Вхід

en: Leaderboard
uk: Повний банер

en: Search Results
uk: Результати пошуку

en: Logout
uk: Вихід

en: Display breadcrumb
uk: Відображати рядок навіґації

en: Breadcrumb separator
uk: Роздільник рядка навіґації

en: Request new password
uk: Запит нового паролю

en: Languages
uk: Мови

en: Content Top
uk: Вміст зверху

en: Content Bottom
uk: Вміст знизу

en: Create new account
uk: Реєстрація

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: CSS Classes
uk: Класи CSS

en: Page width
uk: Ширина сторінки

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Containing any of the words
uk: Містить одне із слів

en: Containing the phrase
uk: Містить фразу

en: Containing none of the words
uk: Не містить жодного із слів

en: Login Block
uk: Блок входу

en: Main Content
uk: Основний вміст

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Page Layout
uk: Формат сторінки

en: My Account
uk: Мій рахунок

en: Comments:
uk: Коментарі:

en: Menu Bar
uk: Панель меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Sidebar first width
uk: Ширина першої бічної панелі

en: Aside
uk: Ззовні

en: Tertiary
uk: Третинне

en: Secondary navigation
uk: Другорядна навіґація

en: Pages:
uk: Сторінки:

en: Articles:
uk: Статті:

en: Blocks:
uk: Блоки:

en: Menus:
uk: Меню:

en: Item-lists:
uk: Списки:

en: Note: this does not work for Superfish menus, which includes its own feature for doing this.
uk: Увага: ця функція на працює в меню Superfish, котрі мають аналогічний функціонал.
