The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Home page
bn: নীড় পাতা

en: Help
bn: সহায়তা

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Request new password
bn: নতুন পাসওয়ার্ডের জন্য আবেদন করুন

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Create new account
bn: নতুন একাউন্ট তৈরি করুন

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক
