The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Yes
it: Sì

en: Login
it: Accedi

en: Types
it: Tipi

en: Help
it: Aiuto

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Advanced search
it: Ricerca avanzata

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: User login
it: Accesso utente

en: Logout
it: Esci

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Languages
it: Lingue

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Containing any of the words
it: Contenente una qualsiasi delle parole

en: Containing the phrase
it: Contenente la frase

en: Containing none of the words
it: Contenente nessuna delle parole

en: Secondary
it: Secondario

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: My Account
it: Il mio account

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
