The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Development
ja: 開発

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Home page
ja: ホームページ

en: Login
ja: ログイン

en: logo
ja: ロゴ

en: Types
ja: タイプ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Keywords
ja: キーワード

en: Advanced search
ja: 高度な検索

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Search Results
ja: 検索結果

en: Logout
ja: ログアウト

en: Display breadcrumb
ja: パンくずリストを表示

en: Breadcrumb separator
ja: パンくずリストの分離

en: Request new password
ja: パスワードの再発行

en: Languages
ja: 言語

en: Content Top
ja: コンテンツトップ

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Page width
ja: ページ幅

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Containing any of the words
ja: 以下のいずれかのワードを含む

en: Containing the phrase
ja: 以下のフレーズを含む

en: Containing none of the words
ja: 以下のいずれのワードも含まない

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー
