The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha3) - en to jv translation catalogue (22 entries)

en: Development
jv: Pangembangan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Home page
jv: Kaca ngarep

en: Types
jv: Tipe

en: Help
jv: Pitulungan

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Advanced search
jv: Golékan mahir

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: User login
jv: Login panganggo

en: Logout
jv: Metu

en: Request new password
jv: Njaluk tembung sandhi anyar

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Create new account
jv: Gawé akun anyar

en: Permalink
jv: Tautan jejeg

en: Containing any of the words
jv: Isiné sembarang tembung

en: Containing the phrase
jv: Isiné wāndā

en: Containing none of the words
jv: Ora ānā isiné tetembungan

en: Page top
jv: Kaca ndhuwur

en: Page bottom
jv: Kācā ngisor

en: Sidebar first
jv: Sidebar pertama

en: Sidebar second
jv: Sidebar keloro
