The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Home page
tr: Anasayfa

en: Login
tr: Giriş

en: Types
tr: Tipler

en: Help
tr: Yardım

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Leaderboard
tr: Ana pano

en: Logout
tr: Çıkış

en: Display breadcrumb
tr: Sayfa yolunu göster

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Languages
tr: Diller

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Permalink
tr: Kalıcı bağlantı

en: Containing any of the words
tr: Bu kelimelerden herhangi birini içeren

en: Containing the phrase
tr: Bu ibareyi içeren

en: Containing none of the words
tr: Bu kelimelerin hiçbirini içermeyen

en: Main Content
tr: Ana İçerik

en: Display content type
tr: İçerik türünü göster

en: Display author name
tr: Yazar adını göster

en: Display posted date
tr: Gönderme tarihini göster

en: Display comment count
tr: Yorum sayısını göster

en: Secondary
tr: İkincil

en: Text only. Dont forget to include spaces.
tr: Sadece metin. Boşlukları koymayı unutmayın.

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: My Account
tr: Hesabım

en: Comments:
tr: Yorumlar:

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Aside
tr: Hariç

en: Tertiary
tr: Üçüncül
