The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: Development
ar: التطوير

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Types
ar: الأنواع

en: Help
ar: المساعدة

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Logout
ar: خروج

en: Request new password
ar: طلب كلمة مرور جديدة

en: Languages
ar: اللغات

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني
