The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Development
da: Udvikling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Home page
da: Forside

en: Types
da: Typer

en: Help
da: Hjælp

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Advanced search
da: Avanceret søgning

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: User login
da: Log ind

en: Logout
da: Log ud

en: Display breadcrumb
da: Vis brødkrummesti

en: Breadcrumb separator
da: Adskillelse mellem brødkrummer

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Languages
da: Sprog

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Create new account
da: Opret konto

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: CSS Classes
da: CSS klasser

en: Containing any of the words
da: Indeholdende et af ordene

en: Containing the phrase
da: Indeholder sætningen

en: Containing none of the words
da: Indeholder ingen af ordene

en: Main Content
da: Hoved-indhold

en: Display text snippet
da: Vis tekststump

en: Display content type
da: Vis indholdstype

en: Display author name
da: Vis forfatternavn

en: Display posted date
da: Vis oprettelsesdato

en: Display comment count
da: Vis antal kommentarer

en: Display attachment count
da: Vis antal vedhæftninger

en: Secondary
da: Sekundær

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: My Account
da: Min konto

en: Comments:
da: Kommentarer:

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar
