The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Home page
mr: मुख्य पान

en: logo
mr: प्रतीक चिन्ह

en: Types
mr: प्रकार

en: Help
mr: मदत

en: Advanced search
mr: विस्तृत शोध

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Request new password
mr: नवीन संकेताक्षरासाठी विनंती करा.

en: Languages
mr: भाषा

en: Create new account
mr: नवीन खाते बनवा

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Containing any of the words
mr: या पैकी कुठलाही शब्द

en: Containing the phrase
mr: हे वाक्य

en: Containing none of the words
mr: यापैकी कुठलाही शब्द नको
