The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0) - en to bo translation catalogue (27 entries)

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Home page
bo: གཙོ་ངོས

en: Login
bo: ནང་འཇུག

en: Types
bo: རིགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Advanced search
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་འཚོལ་བཤེར

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: User login
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ནང་འཇུག

en: Logout
bo: ཕྱིར་འབུད

en: Request new password
bo: གསང་གྲངས་གསར་བ་རེ་ཞུ་བྱེད་པ

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: Create new account
bo: ཐོ་ཁོངས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

en: Permalink
bo: རྒྱུན་ལྡན་སྦྲེལ་ཐག

en: Containing any of the words
bo: ཡི་གེ་འདི་དག་ནས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་པ

en: Containing the phrase
bo: ཚིག་འདི་ཡོད་པ

en: Containing none of the words
bo: ཡི་གེ་འདི་དག་ནས་གང་ཡང་མེད་པ

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: Page top
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་གོང

en: Page bottom
bo: ཤོག་ངོས་ཀྱི་ཞབས

en: Sidebar first
bo: ཟུར་སྒྲོམ་དང་པོ

en: Highlighted
bo: མངོན་གསལ་ཅན

en: Sidebar second
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གཉིས་པ
