The eXtensible Catalog (XC) Theme (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Development
fa: توسعه

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Login
fa: ورود

en: Types
fa: انواع

en: Help
fa: راهنما

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Search Results
fa: نتایج جستجو

en: Logout
fa: خروج

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: Containing any of the words
fa: شامل هر یک از کلمات

en: Containing the phrase
fa: شامل عبارت

en: Containing none of the words
fa: شامل هیچ یک از کلمات

en: Display content type
fa: نمایش نوع محتوا

en: Display author name
fa: نمایش نام نویسنده

en: Display posted date
fa: نمایش تاریخ ارسال

en: Display comment count
fa: نمایش تعداد دیدگاه‌ها

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: My Account
fa: حساب من

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
