Xero API (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Currency
it: Valuta

en: Quantity
it: Quantità

en: Date
it: Data

en: Category
it: Categoria

en: Default
it: Predefinito

en: Active
it: Attivo

en: Submitted
it: Inserito

en: configure
it: configura

en: Amount
it: Importo

en: Payments
it: Pagamenti

en: Street
it: Via

en: Examples
it: Esempi

en: Account
it: Profilo

en: Tax
it: Imposta

en: Draft
it: Bozza

en: Unit Price
it: Prezzo Unitario
