Xero API (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Date
pt: Data

en: Category
pt: Categoria

en: Default
pt: Padrão

en: Active
pt: Ativo

en: Submitted
pt: Enviado

en: configure
pt: configurar

en: 6 months
pt: 6 meses

en: 1 year
pt: 1 ano

en: Amount
pt: Valor

en: Payments
pt: Pagamentos

en: Street
pt: Logradouro

en: Examples
pt: Exemplos

en: Account
pt: Conta

en: Tax
pt: Imposto

en: Immediate
pt: Imediato

en: Draft
pt: Rascunho

en: Unit Price
pt: Preço unitário
