Xero API (7.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Date
hi: तारीख

en: Category
hi: वर्ग

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Active
hi: सक्रिय

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: configure
hi: विन्यास करें

en: 6 months
hi: 6 महीने

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Account
hi: खाता

en: Draft
hi: प्रारूप
