Xero API (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Currency
id: Mata uang

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Date
id: Tanggal

en: Category
id: Kategori

en: Default
id: Bawaan

en: Active
id: Aktif

en: Submitted
id: Dikirim

en: configure
id: konfigurasi

en: Amount
id: Jumlah

en: Payments
id: Pembayaran

en: Street
id: Jalan

en: Examples
id: Contoh

en: Account
id: Keanggotaan

en: Tax
id: Pajak

en: Draft
id: Konsep
