Xero API (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Currency
de: Währung

en: Quantity
de: Anzahl

en: Date
de: Datum

en: Category
de: Kategorie

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Active
de: Aktiv

en: Submitted
de: Gespeichert

en: configure
de: Konfigurieren

en: 6 months
de: 6 Monate

en: 1 year
de: 1 Jahr

en: Amount
de: Betrag

en: Mobile
de: Mobil

en: Payments
de: Zahlungen

en: Street
de: Straße

en: Display fields
de: Felder anzeigen

en: Examples
de: Beispiele

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Tax
de: Steuer

en: Immediate
de: Sofort

en: Exclusive
de: Ausschließlich

en: E-mail Address
de: E-Mail-Adresse

en: Draft
de: Entwurf

en: Phone Numbers
de: Telefonnummern

en: Unit Price
de: Einzelpreis

en: Contact Status
de: Kontaktstatus

en: P.O. Box
de: Postfach

en: Error @code: @message
de: Fehler @code: @message
