Xero API (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Currency
fa: واحد پول

en: Quantity
fa: تعداد

en: Date
fa: تاریخ

en: Category
fa: دسته بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Active
fa: فعال

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: configure
fa: پیکربندی

en: 1 year
fa: یک سال

en: Amount
fa: مقدار

en: Payments
fa: پرداخت‌ها

en: Display fields
fa: نمایش فیلدها

en: Examples
fa: مثال‌ها

en: Account
fa: حساب

en: Tax
fa: مالیات

en: Draft
fa: پیش نویس

en: Unit Price
fa: قیمت واحد

en: Line Items
fa: اقلام خطی
