XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Block title
fi: Lohkon otsikko

en: The title of the block as shown to the user.
fi: Lohkon otsikko sellaisena kuin se näytetään käyttäjille.

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Visibility settings
fi: Näkyvyysasetukset

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fi: Haluatko varmasti poistaa lohkon %name?

en: The block %name has been removed.
fi: Lohko %name on poistettu.

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Delete block
fi: Poista lohko

en: '%name' block
fi: '%name' -lohko

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
fi: Kayttäjät voivat valita käyttäjätilinsä asetuksissa, näkevätkö he tämän lohkon.

en: Show block for specific roles
fi: Näytä lohko näille rooleille

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
fi: Tämä lohko näytetään vain valittuille rooleille. Jos et valitse yhtäkään roolia, lohko näkyy kaikille käyttäjille.

en: Show block on specific pages
fi: Näytä lohko tietyillä sivuilla

en: Save block
fi: Tallenna lohko

en: The block configuration has been saved.
fi: Lohkon asetukset on tallennettu.

en: The block has been created.
fi: Lohko on luotu.

en: Region settings
fi: Alueen asetukset

en: Override the default title for the block. Use <em>!placeholder</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
fi: Ohita lohkon oletusotsikko. Syötä <em>!placeholder</em> jos et halua näyttää otsikkoa tai jätä tyhjäksi käyttääksesi lohkon oletusotsikkoa.

en: Specify in which themes and regions this block is displayed.
fi: Määrittele missä teemoissa ja sisältöalueissa lohko näytetään.

en: All pages except those listed
fi: Kaikki paitsi listatut sivut

en: Only the listed pages
fi: Vain listatut sivut

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
fi: Sivut joilla tämä PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (vain asiantuntijoille)

en: Pages or PHP code
fi: Sivuja tai PHP koodia

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
fi: Jos valittuna on PHP, syötä %php välissä oleva PHP koodi. Huomaa että virheellisen PHP koodin ajaminen saattaa rikkoa Drupal sivustosi.

en: Customizable per user
fi: Valittavissa käyttäjäkohtaisesti

en: Not customizable
fi: Ei mukautettavissa

en: Customizable, visible by default
fi: Valittavissa, oletusarvoisesti näytetään

en: Customizable, hidden by default
fi: Valittavissa, oletusarvoisesti piilotetaan

en: Ensure that each block description is unique.
fi: Varmista että jokainen lohkon kuvaus on yksilöllinen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
fi: Yksinkertainen kuvaus lohkollesi. Kuvaus näytetään <a href="@overview">lohkojen ylläpitosivulla</a>.

en: !theme (default theme)
fi: !theme (oletusteema)

en: !theme (administration theme)
fi: !theme (ylläpitoteema)
