XML Form (7.x-1.0-unstable1) - en to sl translation catalogue (21 entries)

en: Pages
sl: Strani

en: delete
sl: izbriši

en: Delete
sl: Izbriši

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Block title
sl: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
sl: Naslov bloka, kot ga vidi uporabnik.

en: Roles
sl: Vloge

en: Users
sl: Uporabniki

en: Visibility settings
sl: Nastavitve vidnosti

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
sl: Blok %name je bil odstranjen.

en: Block description
sl: Opis bloka

en: Delete block
sl: Izbriši blok

en: '%name' block
sl: Blok '%name'

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
sl: Omogoči posameznim uporabnikom spreminjanje vidnosti bloka v nastavitvah njihovega računa.

en: Show block for specific roles
sl: Prikaži blok za določene vloge

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
sl: Prikaži blok samo za izbrane uporabniške vloge. Če ne izberete nobene vloge, bo blok viden vsem.

en: Show block on specific pages
sl: Prikaži blok na določenih straneh

en: Save block
sl: Shrani blok

en: The block configuration has been saved.
sl: Konfiguracija bloka je bila shranjena.

en: The block has been created.
sl: Dodan je bil nov blok.
